Partnerzy portalu
Praca zdalna we włoskim miasteczku z dopłatą Włoskie samorządy dopłacą pracownikom zdalnym; Fot. Pixabay

Praca zdalna we włoskim miasteczku z dopłatą

Autor: PulsHR Data: 14 maja 2021 11:03

Włoskie miasteczka zdecydowały się przygotować ofertę dla osób pracujących zdalnie. Położona w sercu Toskanii Santa Fiora oferuje do 200 euro miesięcznie za przeprowadzkę lub 50 procent wartości czynszu.

  • Władze włoskich miasteczek turystycznych zapraszają do pracy zdalnej w swoich miejscowościach
  •  Oferują dopłatę do przeprowadzki przy wynajęciu domku lub willi na okres od 2 do 6 miesięcy 

Pandemia spowodowała, że wiele branż zrezygnowało z pracy w biurach na rzecz pracy zdalnej. Oznacza to, że dziś możemy pracować z dowolnego miejsca na świecie. Wystarczy mieć zapewniony dostęp do internetu. Zmianę tę chcą wykorzystać władze włoskich miasteczek turystycznych, które w wyniku lockdownu mocno ucierpiały. 

Santa Fiora w Toskanii i Rieti w regionie Lazio

Jak podaje portal CNN Travel, Santa Fiora w Toskanii i Rieti w regionie Lazio przygotowały ofertę dla pracowników zdalnych.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Oferta Santa Fiory zawiera dopłatę do przeprowadzki do 200 euro miesięcznie lub 50 procent wartości czynszu. By z niej skorzystać trzeba wynająć domek lub willę na okres od 2 do 6 miesięcy i w tym czasie w niej mieszkać. By usprawnić pracę pracownikom zdalnym, miasto zainwestowało w szerokopasmowy internet. 

Praca zdalna z Włoch w elastycznym biurze

Co ważne, w aplikacji zgłoszeniowej trzeba udowodnić, że nie jest się turystą, a przyjedzie się do pracy. - Chcemy zachęcić ludzi do przeprowadzenia się tutaj i do pracy zdalnej. Chcemy, aby Santa Fiora stała się ich elastycznym biurem – mówi w rozmowie z CNN burmistrz Santa Fiora, Federico Balocchi.

Więcej na Puls HR Miasteczka jak elastyczne biuro. Dopłacą, by przyjechać pracować zdalnie

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz