×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Prezes Arche: Hotele muszą zarabiać ale zapewniamy Ukraińcom stałe pobyty
Władysław Grochowski, prezes zarządu, Arche SA zapewnia, że cały czas chce pomagać i wspierać Ukraińców jednak zaznacza, że środki się kończą i apeluje o wsparcie/ Fot. Arche/Facebook.

Prezes Arche: Hotele muszą zarabiać ale zapewniamy Ukraińcom stałe pobyty

Autor: MB Data: 25 kwietnia 2022 18:38 | Aktualizacja: 26 kwietnia 2022 09:28

- Szykujemy stałe pobyty dla gości z Ukrainy, poza hotelami, bo nasze hotele muszą wrócić do normalnej pracy i zarabiać. Zorganizowaliśmy około 2000 miejsc – poza hotelami w obiektach adaptowanych - mówił Władysław Grochowski, prezes zarządu, Arche SA podczas sesji w ramach EEC 2022. "#STANDFORUKRAINE. Firmy, na które można liczyć ".

- Firma Arche wspólnie z Fundacją Leny Grochowskiej 25 lutego 2022 r. zorganizowała sztaby kryzysowe. Przez naszą firmę przeszło kilkanaście tysięcy uchodźców, w pierwszych tygodniach wojny w Ukrainie, którym głównie pomagaliśmy w relokacji. Jednak część osób do dzisiaj u nas mieszka. Obecnie gościmy u siebie kilka, kilkaset, w niektórych miejscach nawet tysiąc osób. W Janowie Podlaskim gościmy ponad 100-osobową grupę dzieci z sierocińca - wyliczał podczas EEC 2022 Władysław Grochowski, prezes zarządu, Arche SA.

Grupa ARCHE wspiera Ukraińców i apeluje o pomoc uchodźcom

 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

I przyznał: Obecnie szykujemy stałe pobyty dla gości z Ukrainy, poza hotelami, bo nasze hotele muszą wrócić do normalnej pracy i zarabiać. Zorganizowaliśmy około 2000 miejsc – poza hotelami w obiektach adaptowanych - to są obiekty użyczone gównie od budżetówki, uczelni, banków, osób prywatnych – w Warszawie, Konstancin, Ożarów, Lublin, Siedlce i kilka innych - dodał.

Przedsiębiorca zapewnia, że zamierza specjalizować się w tym długoterminowo.

Jako organizacja zainwestowaliśmy w pomoc 5 mln zł, dodatkowe 3 mln zł pozyskaliśmy z innych organizacji i firm plus do tego zorganizowaliśmy dużą pomoc rzeczową. Cały czas chcemy pomagać i wspierać Ukraińców jednak nasze środki się kończą - dodaje prezes Arche.

- Mamy potencjał, mamy wykonawców, mamy łóżka dla potrzebujących, zapewniamy im pracę. Realizujemy projekt Gramaż od Ukrainek, na razie w stolicy, planujemy otwarcia takich lokali w kolejnych miastach - wylicza Władysław Grochowski.

 

 

 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz