Partnerzy portalu
Prezes PTWP: Pandemia przetasuje branżę MICE Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP/ fot. PTWP

Prezes PTWP: Pandemia przetasuje branżę MICE

Autor: www.propertynews.pl Data: 19 kwietnia 2021 16:04

Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP jest zdania, że pandemia spowoduje ogromne przetasowania w branży targowej i konferencyjnej, a rynek wydarzeń mocno się zmieni.

Obiekty konferencyjne i targowe, takie jak MCK, Spodek, czy Targi Kielce - mają ogromny wpływ na rozwój miast. - Jeśli spojrzymy na rynek Katowic od startu działalności MCK i pojawienia się Strefy Kultury, wyraźnie ruszył boom na nowe inwestycje hotelowe, pojawiły się nowe miejsca spotkań, restauracje, a życie w mieście zdecydowanie przyspieszyło - mówi Wojciech Kuśpik, prezes Grupy PTWP podczas rozmowy z przedstawicielami Komitetu Obrony Branży Targowej.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Działalność eventowa ma ogromne przełożenie na inne sektory gospodarki. - Dzięki koncertom i różnego rodzaju wydarzeniom, rośnie atrakcyjność inwestycyjna. Często słyszymy od inwestorów o wpływie na wybór lokalizacji pod nowe centra usług wspólnych. Firmy chcą mieć inwestycje tam, gdzie pracownicy mają co robić po godzinach pracy. Miasta powinny to doceniać - mówi Wojciech Kuśpik.

Zdaniem prezesa PTWP w czasie pandemii o branży eventowej trochę zapomniano, a pomoc po zakończeniu walki z COVID-19 może przyjść za późno. - Wszystkim zależy na jak najszybszym powrocie do normalności, a hotele czy gastronomia jak najszybciej się odbudowały. Ogromny wpływ na to tempo odbudowy może mieć właśnie przemysł MICE - mówi Wojciech Kuśpik.

Prezes PTWP prognozuje ogromne przetasowania na rynku.  Jego zdaniem biorąc pod uwagę aspekt finansowy i psychiczny, wiele wydarzeń i organizatorów nie przetrwa. - Lockdown w tym sektorze pewnie będzie trwał do jesieni, więc prawie 18 miesięcy - najdłużej w całej gospodarce - dodaje Wojciech Kuśpik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz