Partnerzy portalu
Prokuratura prowadzi dochodzenie ws. pożaru hotelu w Augustowie Prokuratura prowadzi dochodzenie ws. pożaru hotelu w Augustowie; fot. shutterstock

Prokuratura prowadzi dochodzenie ws. pożaru hotelu w Augustowie

Autor: PAP Data: 20 stycznia 2021 12:07

Dochodzenie ws. pożaru dużego hotelu w Augustowie (Podlaskie) wszczęła tamtejsza Prokuratura Rejonowa. Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów. Do pożaru doszło w niedzielę. Ewakuowano wówczas 50 osób, które przebywały tam legalnie.

Do pożaru doszło po godzinie 14. w niedzielę. Zapaliło się poddasze hotelu Amber Bay. Ewakuowano 50 osób, członków Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu. W akcji uczestniczyło ponad 30 zastępów straży pożarnej z Augustowa, a także sąsiednich powiatów. W sumie pożar gasiło ok. 150 strażaków.

Prokurator rejonowa w Augustowie Joanna Gref-Drejer powiedziała PAP, że wszczęto dochodzenie w kierunku nieumyślnego spowodowania pożaru. Nikomu nie przedstawiono zarzutów. Prokuratura będzie czekała na opinię biegłego z zakresu pożarnictwa.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Jak poinformowano, właściciel hotelu nie oszacował poniesionych strat. W wyniku pożaru spaliło się poddasze oraz jedna kondygnacja obiektu.

Prok. Gref-Drejer powiedziała, że osoby, które przebywały wówczas w hotelu, mogły tam być pomimo obostrzeń nałożonych z powodu pandemii. "Osoby należące do Polskiego Związku Sportowego Cheerleadingu przebywały tam legalnie, zgodnie z rozporządzeniem prezesa Rady Ministrów" - dodała Gref-Drejer.

To była jedna z największych akcji ratowniczo-gaśniczych do jakich doszło w pow. augustowskim - podkreślił rzecznik prasowy augustowskiej straży pożarnej Krzysztof Kiewlak. "W tym dniu przeszkadzała nam bardzo niska temperatura, a także rozmiar pożaru" - dodał. Tego dnia temperatura powietrza spadła do blisko minus 30 st. C.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz