Partnerzy portalu
Przed hotelarzami pracowity wrzesień. Przybywa rezerwacji
We wrześniu można się spodziewać niższych cen w hotelach. Fot. Shutterstock

Przed hotelarzami pracowity wrzesień. Przybywa rezerwacji

Autor: PAP Data: 02 września 2022 12:05

Po bardzo dobrym sierpniu przed hotelarzami jeszcze bardzo pracowity wrzesień, bo rezerwacji wciąż przybywa. Przyznają, że nie liczyli na aż taki popyt - stwierdza "Rzeczpospolita" w piątek, 2 września.

  • Dwa wakacyjne miesiące już za nami, ale sezon turystyczny trwa w najlepsze
  • W tej chwili wrześniowych rezerwacji jest o 40 proc. więcej niż w zeszłym roku o tej porze - wynika z podsumowania wakacji platformy Noclegi.pl, które cytuje dziennik

"Z danych Travelplanet.pl wynika, że w ostatnim miesiącu lata 2022 zagraniczny wyjazd zaplanowało również ok. 40 proc. więcej turystów niż we wrześniu 2021" - zaznacza gazeta.

Zwraca uwagę, że w porównaniu do wyjazdów w czerwcu br. zarezerwowanych do końca maja poziom rezerwacji na wrzesień jest zbliżony, choć wówczas za wypoczynek klienci biur podróży płacili ok. 2300 zł za osobę, a obecnie wydają średnio ok. 500 zł więcej.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Ale jest to znacznie taniej niż w lipcu i sierpniu" - stwierdza dziennik.

Jak podkreśla, wrześniowe wakacje w Polsce to najprawdopodobniej już ostatnia szansa na wykorzystanie bonu turystycznego (bo na razie rząd nie wydłużył jego ważności).

"Eksperci spodziewają się, że wiele z transakcji z wykorzystaniem tego rządowego wsparcia będzie miało miejsce również we wrześniu, który zapowiada się pracowicie dla branży" - pisze dziennik.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz