×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Przewodnicy turystyczni w Roku Kopernikowskim będą poznawać Olsztyn i Warmię
Przewodnicy turystyczni w Roku Kopernikowskim będą poznawać Olsztyn i Warmię; fot. shutterstock

Przewodnicy turystyczni w Roku Kopernikowskim będą poznawać Olsztyn i Warmię

Autor: PAP Data: 19 kwietnia 2023 09:06

Ponad 70 przewodników turystycznych z całego kraju od czwartku będzie poznawać Olsztyn i Warmię. Przyjadą na inaugurację XXV Ogólnopolskiego Zlotu Nizinnego Przewodników PTTK, który będzie połączony z jubileuszem 70-lecia koła przewodników przy warmińsko-mazurskim PTTK.

Przewodnicy turystyczni PTTK

Impreza odbywa się w Roku Kopernikowskim, w którym obchodzony jest podwójny jubileusz: 550 lat od urodzin i 480 lat od śmierci Mikołaja Kopernika. Astronom przez większość życia związany był z Warmią.

"Jako przewodnicy turystyczni czujemy się ambasadorami Olsztyna i całego regionu. Dlatego naszym kolegom z całego kraju pokażemy to, co jest u nas najwspanialsze: zabytki, przyrodę, pokażemy im, jak można aktywnie wypoczywać na Warmii"- powiedział prezes Zarządu Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK, Marian Jurak.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Nie bez znaczenia jest też obchodzony właśnie Rok Kopernika.

"W związku z tymi obchodami pokażemy naszym gościom także zamek biskupów warmińskich w Lidzbarku Warmińskim oraz Frombork. Malowniczość i spokój życia na Warmii nasi goście będą mogli poznać w podolsztyńskim Barczewie, do zwiedzenia którego także ich zaprosimy" - dodał.

W czwartek do Olsztyna przyjedzie ponad 70 przewodników z całej Polski, będą m.in. goście z Wrocławia, Krakowa, Katowic, czy Lublina. Po południu pod kopułą olsztyńskiego planetarium zostanie zainaugurowany Ogólnopolski Zlot Nizinny Przewodników PTTK, potem odbędzie się seans.

W piątek od rana uczestnicy spotkania będą mogli objechać rowerem jezioro Ukiel, odbyć spacer przez las miejski do centrum Ukiel lub zobaczyć miasto z wody uczestnicząc w spływie kajakowym Łyną od południowych granic miasta do zamku. Po południu goście z całego kraju zwiedzą Stare Miasto i centrum Olsztyna.

Na sobotę zaplanowano wycieczkę do Lidzbarka Warmińskiego i Fromborka, w niedzielę przed zakończeniem imprezy odbędzie się zwiedzanie Barczewa. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz