Radisson Hotel & Suites Gdańsk przyjmuje pierwszych gościwww.propertydesign.pl - 25 czerwca 2019 09:58


Nowoczesny i bursztynowy Radisson Hotel & Suites Gdańsk wyłania się z Wyspy Spichrzów zdobiąc najdłuższą linię brzegową Motławy. Taka lokalizacja wymagała od inwestora - Zbigniewa Nowaka sporej dawki wizjonerstwa i wyczucia lokalnych potrzeb, a od projektantów z Pracowni Architektonicznej LOFT estetycznego wyczucia.

Wyspa Spichrzów w przeszłości pełniła bardzo ważną rolę gospodarczego centrum Gdańska, jednakże przez ostatnie lata stała się miejscem nieco zapomnianym. Tym bardziej mieszkańcy doceniają fakt, że po kilku dekadach to niezwykle ważne miejsce otrzymało nowe życie. Dziś Wyspa Spichrzów to kulturalne, biznesowe, turystyczne i gastronomiczne serce miasta, które nieustannie tętni życiem, a jej integralną częścią jest inwestycja Deo Plaza – miejsce unikatowe w skali Europy.

Już na etapie projektów Deo Plazy przyjęto założenie, że będzie to starannie przemyślany kompleks uwzględniający wszystkie potrzeby odwiedzających. Jednym z jego najważniejszych atutów bez wątpienia jest strategiczne położenie w samym środku turystycznego serca Gdańska. W obiekcie znajdują się prestiżowe kluby i restauracje, przyciągające nie tylko zróżnicowaną ofertą ale i unikatowym wystrojem wnętrz. Istotnym dopełnieniem całego kompleksu jest inspirowany stylem skandynawskim czterogwiazdkowy Radisson Hotel & Suites Gdańsk.

- Lokalizacja hotelu na Wyspie Spichrzów w kontekście oczekiwań inwestora była zarazem inspiracją, jak i wielkim wyzwaniem. Inspirację czerpaliśmy z wartości, z którymi gdańszczanie kojarzą Wyspę Spichrzów od stuleci. Zawsze była centrum gospodarczym miasta, zapewniającym dobrobyt i najpotrzebniejsze materiały jak zboże, cenne surowce i żywność. Od nich już bardzo blisko do idei, którą chcieliśmy zaprezentować we wnętrzach hotelu. Zależało nam, aby hotel jawił się jako w pewnym sensie wyspa skarbów, zasobów. Istny róg obfitości. Ponadto musieliśmy się zmierzyć z oczekiwaniem inwestora Zbigniewa Nowaka, który oczekiwał efektu rodem z bajki lub chociaż z legendy. W związku z tym to nie mogło być wnętrze minimalistyczne. Z pewnością udało nam się  osiągnąć efekt przestrzeni nasyconej starannie zaprojektowanym detalem – przekonuje Magdalena Adamus, założycielka pracowni architektonicznej LOFT.

Więcej czytaj na www.propertydesign.pl.