Partnerzy portalu
Radisson inwestuje w bezpieczeństwo, technologie i nowe hotele Valerie Schuermans, Vice President Business Development oraz Maciek Miazek, Vice President Russia & Poland w Radisson Hotel Group

Radisson inwestuje w bezpieczeństwo, technologie i nowe hotele

Autor: Propertynews Data: 03 marca 2021 15:38

Jak szybko hotele wrócą do „normalności”, jakie zmiany czekają obiekty i czy możemy spodziewać się nowych otwarć pod szyldem Radisson - to tylko niektóre z tematów, o których z PropertyNews.pl rozmawiali Valerie Schuermans, Vice President Business Development oraz Maciek Miazek, Vice President Russia & Poland w Radisson Hotel Group

Propertynews.pl: Hotele to segment nieruchomości, który poniósł największe straty z powodu pandemii. Jak Państwo oceniacie kondycję branży? Jak szybko hotele wrócą do „normalności”?

Valerie Schuermans: Polska jest krajem charakteryzującym się dużym popytem w segmencie biznesowym i wypoczynkowym. Zakładamy zatem płynną odbudowę obiektów rekreacyjnych oraz miast regionalnych - np. nasze hotele w Poznaniu i Katowicach były otwarte przez większą część 2020 roku. Radisson Hotel Group ocenił siłę polskiego rynku turystyki i rekreacji już w 2014 roku, kiedy podpisaliśmy umowę z Radisson Blu Hotel & Residences, Zakopane oraz Radisson Blu Resort w Świnoujściu. Od tego czasu wprowadzamy nasze marki do różnych innych miejscowości wypoczynkowych, np. do Sopotu czy Szklarskiej Poręby. W efekcie staliśmy się największym międzynarodowym operatorem segmentu leisure w Polsce.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Bazując na naszych dotychczasowych doświadczeniach, byliśmy przekonani, że otwarcia naszych dwóch nowych hoteli - w Sopocie i Szklarskiej Porębie - zakończą się sukcesem. Duży popyt na rynku wewnętrznym połączony z silnymi potrzebami podróżowania zaowocowały mocnym sezonem letnim dla obu nieruchomości.

Spodziewamy się, że przez najbliższe dwa lata rozwój będzie napędzany przez przejęcia i konwersje, biorąc pod uwagę obecny warunki, a zwłaszcza brak dostępności kredytów. Nie przewidujemy dużego apetytu deweloperów na realizację nieruchomości hotelowych. Z kolei finansowanie typu condo dla hoteli wypoczynkowych zyska na zainteresowaniu i może stworzyć więcej możliwości w tym konkretnym segmencie.

Cały wywiad na propertynews.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz