×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Rekordowe ferie dla branży noclegowej. Najdroższe pobyty w Zakopanem
Najwięcej za ferie w górach trzeba było zapłacić w Zakopanem / fot unsplash

Rekordowe ferie dla branży noclegowej. Najdroższe pobyty w Zakopanem

Autor: propertynews.pl Data: 22 lutego 2022 09:09

Podczas ferii było drogo i tłoczno – wynika z raportu platformy Noclegi.pl. Do wyjazdów nie zniechęciły Polaków ceny wyższe o 20 proc. niż w 2020 roku. Na liście najpopularniejszych miejscowości były Zakopane, Karpacz, Wisła, Szklarska Poręba, Murzasichle.

Jak wynika z danych platformy Noclegi.pl w tym roku dokonano aż 5 razy więcej rezerwacji w stosunku do ostatnich ferii przed pandemią w 2020 roku. Tegoroczne wypady zimowe były zdecydowanie krótsze niż dwa lata temu – średnio rezerwowano o 2-3 noclegi mniej. Więcej natomiast było wyjazdów typu city break.

Najdroższe ferie w Zakopanem

Nie było zaskoczenia jeśli chodzi o najczęstsze wybory Polaków dotyczące miejsca wypoczynku. Na liście najpopularniejszych miejscowości królowały Zakopane, Karpacz, Wisła, Szklarska Poręba, Murzasichle.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Do najdroższych należały wyjazdy do Zakopanego, gdzie średnia cena za pobyt wzrosła względem 2020 o 30%. Tygodniowy pobyt czteroosobowej rodziny kosztował tu średnio 2800 złotych. Najczęściej jednak wyjeżdżano na 3-4 dni. Najtaniej można było wypocząć w Wiśle, bo już za 866 złotych za pobyt rodziny czteroosobowej, przy średniej cenie za osobę za noc na poziomie 78 złotych czy w Białym Dunajcu, gdzie średnia cena za osobę wynosiła 85 złotych.

Czytaj więcej: propertynews.pl

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz