Partnerzy portalu
Rośnie popularność kamperów Polacy coraz chętniej spędzają / fot. shutterstock

Rośnie popularność kamperów

Autor: PAP Data: 10 maja 2021 11:00

Popularność kamperów szybko rośnie. Odpowiada za to nie tylko pandemia, ale też większa oferta producentów - zapewnia ekspert Instytutu Samar Dariusz Balcerzyk.

  • Zwiększył się popyt na kampery. W pierwszym kwartale br. zarejestrowano w Polsce 374 nowe kampery i 477 sztuk używanych.
  • Skokowy wzrost zainteresowania tego rodzaju samochodami ma dwojaką przyczynę: covid-19 i większa oferta producentów.
  • Przyszłość kamperów zależy od tego, jak będą zmieniać się nasze preferencje względem sposobu spędzania wolnego czasu.

Kampery - z jednej strony mogą dawać poczucie większego bezpieczeństwa na urlopie, zapewniając ograniczony kontakt ze światem zewnętrznym, z drugiej - zastępują stacjonarne miejsca noclegowe (hotele, pensjonaty, czy gospodarstwa agroturystyczne), zamknięte z powodu lockdownu. - Kamper wręcz pozwala na wyjazd urlopowy, który inaczej byłby niemożliwy - mówi ekspert Instytutu Samar Dariusz Balcerzyk.

Jego zdaniem drugą, obok pandemii, przyczyną popularności "sypialni na kółkach", jest rosnąca oferta producentów samochodów, którzy mają w swym portfolio coraz więcej, coraz bardziej zróżnicowanych, kamperów.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Podróżowanie "sypialnią na kołach" ma tę zaletę, że uwalnia od kłopotu szukania miejsca do spania, czy potrzeby dojechania do hotelu lub pensjonatu o określonej godzinie. - Nie sądzę, żeby po pandemii zainteresowanie kamperami spadło. Tak jak z powodu pandemii nie wzrosły znacząco ceny zakupu - nie mylić z wynajmem - dodaje ekspert.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz