Partnerzy portalu
Rośnie zainteresowanie Polaków wyjazdami a także ceny noclegów Polacy szykują się na czwercówkę. Ruszyła lawina rezerwacji na długi weekend i wakacje./fot. shutterstock

Rośnie zainteresowanie Polaków wyjazdami a także ceny noclegów

Autor: www.propertynews.pl Data: 24 maja 2021 10:32

Rezerwacje w hotelach rosną lawinowo - zarówno na wakacje, ale też na pierwszy długi weekend po lockdownie. Polacy są spragnieni wyjazdów.

  • Liczba rezerwacji na weekend czerwcowy rośnie każdego dnia. Obecnie to trzy razy więcej niż przed rokiem i o 40% więcej, niż w roku przed pandemią. 
  • W podobnym tempie rośnie liczba zarezerwowanych pokoi na wakacje w kraju.
  • Im większe zainteresowanie noclegami w danym regionie, tym wyższe ceny.

– Widzimy wzrost liczby rezerwacji na czerwcówkę aż o 40 proc. w porównaniu do okresu sprzed pandemii i trzykrotny przyrost w stosunku do zeszłorocznego długiego weekendu w czerwcu – mówi Natalia Jaworska, ekspert Noclegi.pl i dodaje, że z zapytań w platformie widać wyraźnie, że Polacy nie mogą doczekać się otwarcia hotelowych restauracji, siłowni oraz stref wellness&spa.

Długi weekend w Zakopanem jest średnio o 30% droższy, niż w zeszłym roku. Jeszcze wyższe ceny odnotowano w nadmorskim Sopocie, gdzie cena skoczyła o ponad połowę i obecnie wynosi średnio 100 zł za jedną osobę za noc. Są jednak miejsca, w których czerwcowy wypoczynek może być tańszy, niż przed pandemią. W Kołobrzegu średnia cena dla jednej osoby za noc jest najniższa w ciągu dwóch ostatnich lat i wynosi 62 zł. Podobnie ceny kształtują się w Wiśle. 

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Ponad 1/3 wszystkich rezerwacji to apartamenty. 

– To trend charakterystyczny dla okresu pandemii. Chcemy wypoczywać z dala od innych turystów, tylko w gronie rodziny czy przyjaciół. Mimo tego, że średnia cena noclegu w hotelach jest niższa aż o 34% w porównaniu do 2019 roku to zainteresowanie tym rodzajem zakwaterowania wciąż spada. Wolimy właśnie apartamenty czy domki – tłumaczy Natalia Jaworska. Dotyczy to nie tylko wypoczynku weekendowego, ale i nadchodzących wakacji w kraju, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem rezerwujących. Już w tej chwili platforma rezerwacyjna Noclegi.plodnotowała blisko trzykrotnie więcej rezerwacji na wakacje niż przez cały zeszłoroczny sezon. 

Polacy chętniej sięgają po bon turystyczny. Aż 63% wszystkich rezerwacji w naszym portalu dokonywana jest z płatnością bonem turystycznym online – mówi Jaworska.

Zauważalny jest lekki wzrost w tych najpopularniejszych miejscowościach Polski. 

Można znaleźć tańszą alternatywę. Mielno, Darłowo, Wisła czy podhalański Poronin oferują noclegi w średniej cenie 55 zł za osobę za jedną noc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz