×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Rosyjskie hotele zatoną bez turystów i biznesu
Alex Kloszewski, partner zarządzający Hotel Professionals przewiduje, że docelowo - polskie hotele i polska gospodarka skorzystają na obecnej tragedii/fot. shutterstock

Rosyjskie hotele zatoną bez turystów i biznesu

Autor: www.propertynews.pl Data: 11 marca 2022 10:37

- Nałożone przez zachód sankcje w zakresie handlu, energii, bankowości, dostępu do SWIFT etc. wyizolują Rosję od sfery globalnej. To wszystko będzie miało dramatyczny wpływ na sektor hotelowy, który osiągnie olbrzymie straty - przewiduje Alex Kloszewski, partner zarządzający Hotel Professionals.

- W Rosji obecnych jest większość globalnych marek. Rosyjski rynek oferuje około 40 000 pokoi markowych sieci takich jak Accor, Hilton, Marriott, Radisson czy IHG. Przed Covid-19 rosyjska turystyka była bardzo silna i z roku na rok rosła, osiągając w 2019 r. poziom około 24 milionów przyjazdów - wskazuje Alex Kloszewski.

Czy przyjmowanie gości z Rosji w hotelach w Polsce może być wstrzymane?

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

- Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie i wydaje mi się, że obecnie nikt tego nie wie. Choć nie brzmi to w tej chwili najlepiej - polskie hotele i polska gospodarka skorzystają na tej strasznej tragedii. Nasze wysiłki związane z pomocą humanitarną, nasze geopolityczne zaangażowanie i rola w relacji z Unią Europejską, NATO i Stanami Zjednoczonymi, rozwój militarny – broń, systemy obrony etc., uwaga jaką przyciągnęły nasze niezwykłe działania, aby jak najlepiej pomóc naszym ukraińskim braciom i siostrom, zmieni postrzeganie Polski na arenie międzynarodowej - dodaje.

Cały materiał dostępny na www.propertynews.pl

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz