Partnerzy portalu
Rusza kolejna edycja akcji promującej śląską turystykę Rusza kolejna edycja akcji promującej śląską turystykę; fot. jura.travel

Rusza kolejna edycja akcji promującej śląską turystykę

Autor: PAP Data: 09 czerwca 2022 15:28

W woj. śląskim rozpoczyna się kolejna edycja akcji promującej turystykę w regionie. Jej uczestnicy wypoczywający w regionie mogą wygrać m.in. spływy kajakowe, warsztaty mydlarskie, koronczarskie czy degustację regionalnych potraw.

Promocyjne Lato 2022 w Śląskim

Promocyjne Lato 2022 w Śląskim to kolejna edycja akcji skierowanej do turystów, którzy będą mogli w jej ramach skorzystać z bezpłatnych atrakcji przygotowanych na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, Śląsku Cieszyńskim, w Beskidach i w Krainie Górnej Odry. To m.in. wspinaczka skałkowa z instruktorami, terenowe eskapady z GOPR, degustacje kuchni regionalnej czy przejazd kolejką wąskotorową.

"Akcja przygotowana przez Śląską Organizację Turystyczną wraz z zarządcami marek turystycznych, oprócz zwiedzania regionu i jego atrakcji, umożliwia uczestniczenie w aktywnościach i przeżywanie wielu przygód, na które turysta nie mógłby sobie pozwolić indywidualnie ze względu na cenę lub niedostępność na co dzień, a przez to tym bardziej zachęcających do wzięcia w udziału w akcji i przyjechania do regionu. Chcemy dostarczyć turystom niecodziennych wrażeń i spowodować, aby urlop czy wakacje spędzone w województwie śląskim były niezapomniane i niepowtarzalne, a przez to wyjątkowe" - powiedział w czwartek prezes Śląskiej Organizacji Turystycznej Adam Wawoczny.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Gratisowe atrakcje

Turyści, którzy mają zarezerwowane co najmniej trzy noclegi w okresie od 15 czerwca do 15 września w Beskidach, na Śląsku Cieszyńskim oraz w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej, mogą dokonywać rezerwacji wybranej gratisowej atrakcji od 8 czerwca. W Krainie Górnej Odry, aby odebrać swoją nagrodę turyści muszą odwiedzić trzy wybrane atrakcje turystyczne lub skorzystać z jednego noclegu i odwiedzić dwie atrakcje.

Szczegółowe informacje na temat akcji oraz panel rezerwacyjny są dostępne dla turystów na stronie slaskie.travel oraz na stronach regionalnych marek turystycznych województwa śląskiego: jura.travel, beskidy.travel, krainagornejodry.travel, slaskcieszynski.travel.

"Powodzenie zeszłorocznej edycji Promocyjnego Lata w Śląskim pokazało nam, jak bardzo oczekiwana przez turystów jest taka forma promocji. Uderzające jest to, że większość turystów doceniła najbardziej to, że mogli spróbować aktywności, które dotychczas nie były dla nich osiągalne ze względów organizacyjnych lub finansowych, lub nawet nie mieli pomysłu, gdzie i jak z nich skorzystać. Tak było na przykład z zajęciami ze wspinaczki skałkowej na Jurze czy wycieczką na szczyt Klimczoka w Beskidach, aby podziwiać wschód słońca" - opowiada dyrektor biura Śląskiej Organizacji Turystycznej Agnieszka Sikorska.

"Emocje związane z takim spędzaniem czasu budują dobre wspomnienia i chęć sięgnięcia po więcej, dlatego jesteśmy przekonani, że dzięki takim akcjom udaje się nam pobudzić wśród turystów zaciekawienie województwem śląskim" - oceniła Sikorska.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz