Partnerzy portalu
Ryanair odwołuje loty przed strajkiem pilotów
Belgia: Ryanair odwołuje loty przed strajkiem pilotów/fot. unsplash.com

Ryanair odwołuje loty przed strajkiem pilotów

Autor: PAP Data: 22 lipca 2022 14:49

Tanie linie lotnicze Ryanair zaczęły odwoływać niektóre loty w czwartek, na kilka dni przed strajkiem belgijskich pilotów tego przewoźnika, zaplanowanym na najbliższy weekend - informuje "Brussels Times".

Ryanair odwołuje loty przed strajkiem pilotów

Wszystkie loty obsługiwane z brukselskiego lotniska Zaventem przez Ryanair zostaną odwołane, podobnie jak wiele lotów z lotniska Charleroi - powiedział w czwartek agencji prasowej Belga Didier Lebbe ze związku zawodowego Centre Nationale des Employés (CNE).

Powody strajku w ten weekend są takie same jak te, które doprowadziły do strajków pod koniec czerwca. Piloci czują się "pogardzani" i chcą podwyżki wynagrodzeń po tym, jak zgodzili się zrezygnować z 20 proc. swoich zarobków podczas kryzysu związanego z pandemią Covid-19.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Ryanair wskazał, że aktywność osiągnęła 115 proc. w porównaniu z poziomem z 2019 roku, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby wynagrodzenia wzrosły" - wyjaśnił Lebbe.

Irlandzkie linie lotnicze podpisały umowy ze swoimi francuskimi i hiszpańskimi pilotami, w tym dotyczące podwyżki wynagrodzeń. "Mówi się o powrocie do pensji z 2020 roku w 2027 roku" - powiedział Lebbe. "Nie wiem, dlaczego to podpisali, ale nie ma mowy, aby podobne porozumienia zostały podpisane w Belgii" - wskazał. W Belgii kierownictwo Ryanaira nie nawiązało żadnego kontaktu ze związkami pilotów w celu negocjacji - dodał związkowiec.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz