Partnerzy portalu
Ryanair znacznie obniżył spodziewaną roczną liczbę pasażerów Ryanair znacznie obniżył spodziewaną roczną liczbę pasażerów/ fot. shutterstock

Ryanair znacznie obniżył spodziewaną roczną liczbę pasażerów

Autor: PAP Data: 07 stycznia 2021 14:33

Będący największym europejskim tanim przewoźnikiem lotniczym irlandzki Ryanair poinformował w czwartek, że w związku z koronawirusowym lockdownem w Wielkiej Brytanii i Irlandii obniża prognozowaną wcześniej na około 35 mln roczną liczbę swych pasażerów do poziomu 26 - 30 mln.

Podjęte w rezultacie pojawienia się nowego wariantu koronawirusa brytyjskie i irlandzkie przedsięwzięcia ochronne "spowodują, że będzie niewiele, o ile w ogóle do nich dojdzie, lotów do lub z Irlandii, względnie do lub z Wielkiej Brytanii od końca stycznia do czasu, aż te drakońskie restrykcje zostaną cofnięte" - głosi wydany przez Ryanair komunikat. Przewoźnik określa jednocześnie wprowadzone w Irlandii ograniczenia w podróżowaniu, jako "niewytłumaczalne i nieskuteczne" oraz wzywa oba wymienione państwa do przyspieszenia akcji szczepień.

Ryanair zapowiedział zawieszenie na czas od 21 stycznia do końca lockdownu znacznej części swych rozkładowych lotów, zastrzegając, że "nie spodziewa się, by te redukcje miały wpływ na stratę netto spółki w kończącym się 31 marca roku finansowym, skoro wiele z przewidzianych do skreślenia połączeń byłoby deficytowymi".

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Jak głosi komunikat, w styczniu należy oczekiwać przewiezienia przez Ryanair mniej niż 1,25 mln pasażerów, a wskutek nowych restrykcji antykoronawirusowych ich miesięczna liczba może w lutym i marcu nie przekroczyć 500 tys. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz