Partnerzy portalu
Rzym czeka na turystów. Rezerwują noclegi na potęgę W Rzymie na długi weekend zarezerwowano prawie wszystkie miejsca w hotelach/fot. shutterstock

Rzym czeka na turystów. Rezerwują noclegi na potęgę

Autor: PAP Data: 24 października 2021 09:53

W Rzymie po raz pierwszy od początku pandemii na przyszły "długi weekend" zarezerwowano prawie wszystkie miejsca w hotelach. To efekt masowego powrotu turystów, a także szczytu przywódców państw G20.

Na tydzień przed ostatnim październikowym weekendem zarezerwowanych jest 90 procent miejsc hotelowych, co nie zdarzyło się od wybuchu kryzysu wywołanego pandemią - zauważył szef rzymskiej federacji usług hotelowych Daniele Brocchi. W niektórych hotelach już zajęto komplet miejsc.

Do Wiecznego Miasta licznie wracają turyści z wielu krajów, co już widać w rejonie Watykanu i w historycznym centrum.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Prawdziwy turystyczny najazd rozpocznie się w weekend przed dniem Wszystkich Świętych. Jednocześnie przyjadą delegacje na szczyt szefów państw i rządów G20 w dniach 30-31 października.

Media zastanawiają się, czy miasto przygotowane jest na wielki powrót turystów.

Pewne na razie jest to, że w "długi weekend" z powodu obecności prezydenta USA Joe Bidena i innych przywódców trzeba liczyć się z poważnymi utrudnieniami i ograniczeniami w dostępie do wielu miejsc. Rzymska dzielnica Eur, gdzie w nowoczesnym centrum konferencyjnym Nuvola będą odbywać się obrady, zostanie ogłoszona czerwoną strefą.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz