Partnerzy portalu
Sąd w Wadowicach zajmie się sporem o hotel. Oskarżonym jest zawodnik MMA Spór wokół hotelu w Andrychowie; fot. unsplash.com

Sąd w Wadowicach zajmie się sporem o hotel. Oskarżonym jest zawodnik MMA

Autor: PAP Data: 15 czerwca 2021 13:39

15 lipca wadowicki sąd rozpocznie pierwszą rozprawę w procesie w sprawie sporu wokół hotelu w Andrychowie. Właściciel obiektu oskarżył znanego zawodnika MMA Mariusza P. o przywłaszczenie mienia.

Konflikt zaistniał w 2018 r. Wówczas sportowiec ze swą ekipą wszedł do jednego z andrychowskich hoteli, zajął pokoje i zarekwirował meble. Lokalne media cytowały wówczas słowa Mariusza P., który wyjaśniał, że pół obiektu jest jego własnością. Kupił bowiem udziały od byłej żony właściciela.

Nieco później, w nagraniach umieszczonych w mediach społecznościowych, zapewniał, że miał prawo do korzystania z części hotelu i wynajmowania pokoi. Zaprzeczył, by wejście do hotelu miało formę "najazdu", choć przyznał, że wymienił część zamków do pokoi.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Zdaniem jego adwersarza, umowa jest nieważna, gdyż została zawarta w momencie, w którym nie doszło jeszcze do podziału majątku między byłymi małżonkami.

Sportowcowi zarzucono przywłaszczenie mienia

Sprawą wejścia sportowca do obiektu zajmowała się wadowicka prokuratura, ale ją umorzyła. Właściciel hotelu skierował więc do sądu tzw. subsydiarny akt oskarżenia. Zarzucił sportowcowi przywłaszczenie mienia.

Za przywłaszczenie mienia grozi kara do pięciu lat więzienia.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz