Partnerzy portalu
Sektor luksusowych hoteli z dużym spadkiem Sektor luksusowych hoteli i SPA w ubiegłym roku skurczył się aż o połowę / fot. unsplash

Sektor luksusowych hoteli z dużym spadkiem

Autor: portalspozywczy.pl Data: 23 marca 2021 12:16

Z raportu „Rynek dóbr luksusowych w Polsce. Edycja XI” przygotowanego przez KPMG wynika, że rynek dóbr luksusowych w Polsce z powodu pandemii skurczył się o blisko 5% w 2020 roku. Spadki odnotował sektor luksusowych hoteli i SPA.

– Trudna sytuacja gospodarcza związana z pandemią COVID-19 i pierwsza od wielu lat recesja, która dotknęła polską gospodarkę odbiła się negatywnie również na rynku dóbr luksusowych w Polsce. Skurczył się on w 2020 roku o 4,9% r/r i osiągnął wartość 24 mld złotych. Relatywnie niski spadek wartości całego rynku wynika z faktu, że jego największy segment – samochody luksusowe i premium – okazał się być względnie odporny na skutki kryzysu i zanotował w 2020 roku spadek wartości zaledwie o 1,6% w stosunku do 2019 roku – podaje KPMG. 

Segmentem, który z oczywistych względów został najbardziej dotknięty skutkami pandemii i zanotował największy spadek, jest sektor luksusowych hoteli i SPA, który w ubiegłym roku skurczył się aż o połowę i osiągnął wartość 748 mln złotych. Zdecydowanie bardziej optymistyczne są natomiast prognozy dot. luksusowych hoteli i SPA na nadchodzące lata. Przy przewidywanym średniorocznym wzroście o 28,3% do 2025 roku, będzie to segment, który tuż po rynku aut najszybciej spośród analizowanych odbuduje swoją wartość sprzed wybuchu pandemii.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Czytaj więcej: portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz