Partnerzy portalu
Semafor turystyczny na Słowacji. Reguluje zasady wjazdu i powrotu Semafor turystyczny reguluje zasady wjazdu i powrotu na Słowację/ fot. shutterstock

Semafor turystyczny na Słowacji. Reguluje zasady wjazdu i powrotu

Autor: PAP/Rzeczpospolita Data: 15 czerwca 2021 10:44

Od 8 czerwca 2021 r. zasady wjazdu i powrotu na terytorium Słowacji z zagranicy reguluje tzw. semafor turystyczny.

Wszystko wskazuje na to, iż słowackie regulacje będą funkcjonowały niezależnie od unijnego systemu paszportów covidowych.

Semafor turystyczny na Słowacji

Jak podaje "Rz", z informacji zamieszczonej na stronie polskiej ambasady w Bratysławie, wynika, że osoba, która nie złoży wniosku z automatu zostaje objęta 14-dniową kwarantanną. Gazeta wymienia, że są jej poddane także wszystkie osoby, które nie były zaszczepione, nie są ozdrowieńcami i nie mają aktualnego testu na obecność koronawirusa.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Kwarantanna będzie prowadzona w warunkach domowych lub hotelach kwarantannowych przez 14 dni. Można ją zakończyć wcześniej, okazując negatywny test na Covid-19. A to - jak zaznacza "Rz" - oznacza kolejne koszty.

Gazeta wskazuje, że niezależnie od kwarantanny, turyście, który nie dopełni nowych obowiązków, może grozić mandat do 1659 euro.

Z tych obostrzeń zostaną zwolnione osoby wybierające się na Słowację, które spełniają jeden z warunków: posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu RT-PCR nie starszego niż 72 h; wjeżdżają z Austrii, Czech, Polski lub Węgier i posiadają zaświadczenie o negatywnym wyniku testu antygenowego na Covid-19 nie starszego niż 24 h, wykonanego w jednym z tych krajów lub w Słowacji; posiadają dokument potwierdzający, że w ciągu ostatnich 180 dni przebyły zachorowanie na Covid-19; nie ukończyły 18 lat; posiadają dokument potwierdzający, że zostały zaszczepione.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz