×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Singapur otworzy granice dla podróżnych z Niemiec i Brunei
Singapur zamierza we wrześniu otworzyć granice dla podróżnych z Niemiec i Brunei/fot. shutterstock

Singapur otworzy granice dla podróżnych z Niemiec i Brunei

Autor: PAP Data: 19 sierpnia 2021 17:08

Od 8 września do Singapuru będą mogli wjechać wszyscy zaszczepieni podróżni z Niemiec i Brunei, także turyści.

To część strategii ponownego otwierania kraju, uzależnionego od międzynarodowego transportu i handlu.

Urząd Lotnictwa Cywilnego Singapuru (CAAS) infiormuje, że każda w pełni zaszczepiona osoba z Niemiec i Brunei od 1 września będzie mogła aplikować o wstęp do azjatyckiego miasta-państwa w ramach tworzonego korytarza dla podróżnych.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Same podróże mają być możliwe tydzień później. Na potrzeby korytarza ma zostać uruchomionych siedem połączeń lotniczych tygodniowo z Frankfurtem i Monachium oraz trzy loty w tygodniu z i do Brunei. Wszystkie mają być obsługiwane przez narodowych przewoźników.

Podróżujące osoby będą musiały się poddać wielokrotnym testom PCR na koronawirusa: w ciągu 48 godzin przed zaplanowanym lotem, bezpośrednio po przylocie oraz dwukrotnie, trzeciego i siódmego dnia pobytu, w jednej z wyznaczonych do tego klinik. Wymaga się od nich także ściągnięcia na telefony aplikacji śledzącej ich poruszanie się i kontakty.

Podpisanie dwustronnych porozumień z Niemcami i Brunei oznacza, że Singapurczycy po raz pierwszy od zamknięcia granic w 2020 roku będą mogli pojechać na zagraniczne wakacje.

W sobotę Singapur zapowiedział zniesienie restrykcji dla wszystkich podróżnych z Hongkongu i Makau, z którymi kraj łączą bliskie związki biznesowe i kulturowe.

Wcześniej jednostronnie otworzył granice dla obywateli Nowej Zelandii, Tajwanu i Chin kontynentalnych. Z powodu pogarszającej się sytuacji epidemicznej zawieszono wydawanie przepustek mieszkańcom Wietnamu i Australii.

W ostatnich miesiącach singapurskie władze podpisywały z niektórymi krajami bilateralne porozumienia o ułatwieniach dla osób podróżujących w celach biznesowych.

"Jako otwarta i mała gospodarka, nasze połączenia z resztą świata uważamy za kluczowe, jeśli nie egzystencjalnie istotne" - powiedział w czwartek minister transportu S. Iswaran. "Im dłużej nasze granice pozostają zamknięte, tym większe ryzyko trwałych szkód dla naszej gospodarki, naszych środków utrzymania i naszego statusu jako hubu lotniczego" - podkreślił.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz