Partnerzy portalu
Słaba jakość jedzenia i zła obsługa w hotelu wśród obaw włoskich turystów 82 procent dorosłych mieszkańców Włoch zamierza latem wyjechać na urlop. / fot. unsplash

Słaba jakość jedzenia i zła obsługa w hotelu wśród obaw włoskich turystów

Autor: PAP Data: 30 maja 2022 08:48

Po ponad dwóch latach pandemii 70 proc. Włochów planujących wakacje, nie boi się już Covid-19 - wynika z sondażu. Więcej osób bardziej martwi się brakiem pogody, słabej jakości jedzeniem czy złą obsługą w hotelu.

Rezultaty sondażu, opublikowane przez włoskie media wskazują na to, że 82 procent dorosłych mieszkańców Włoch zamierza latem wyjechać na urlop.

Brak dobrej pogody, słaba jakość jedzenia i zła obsługa w hotelu jednymi z wielu obaw Włochów planujących podróże

Na pierwszym miejscu wśród wyrażanych obaw jest niepogoda, która może zepsuć wakacje. Poza tym prawie trzy czwarte ankietowanych boi się jedzenia niskiej jakości, a dwie trzecie- innych warunków pobytu niż zapowiadano.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

60 procent osób obawia się zachorowania w czasie urlopu; ale nie na Covid-19. Ponadto jako powody do zmartwień uczestnicy sondażu wymienili nieprzewidziane wydatki, złą obsługę w hotelu oraz to, że wypoczynek może zostać przerwany przez telefon z pracy.

Wakacje bez koronawirusa i obostrzeń

Na dalszym miejscu wskazano chorobę w wyniku zakażenia koronawirusem. Blisko jedna piąta Włochów brak obaw na tym tle tłumaczy szczepieniem , a około 60 procent tym, że już przeszło chorobę.

Prawie 70 procent osób zadeklarowało, że nie założy maseczki podczas wakacji tam, gdzie nie będzie obowiązkowa. 11 procent zamierza nosić ją zawsze.

Ostatnio we Włoszech notuje się codziennie od kilkunastu tysięcy do około 20 tys. zakażeń i po kilkadziesiąt zgonów na Covid-19.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz