Partnerzy portalu
Śląskie: Powstała internetowa mapa tras i środków narciarskich w regionie Śląskie: Powstała internetowa mapa tras i środków narciarskich w regionie / facebook.com/informacja.turystyczna

Śląskie: Powstała internetowa mapa tras i środków narciarskich w regionie

Śląska Organizacja Turystyczna (ŚOT) opracowała mapę tras i ośrodków narciarskich w regionie w formie online, także wersji mobilnej. Dostarcza narciarzom informacji np. na temat warunków na stokach i umożliwia wyszukanie tras o odpowiednim stopniu trudności.

Autor: PAP Data: 12 lutego 2021 15:43

Jak poinformowali w piątek przedstawiciele ŚOT, mapy zostały opracowane we współpracy z ośrodkami i gminami narciarskimi w woj. śląskim. Dopiero teraz, przy okazji oficjalnego otwarcia stoków narciarskich, skorzystać z niej mogą turyści.

Mapa dostarcza nie tylko podstawowych informacji na temat ośrodków i tras narciarskich w danej miejscowości, ale także ich długości, rodzaju wyciągu dostępnego na miejscu czy warunków narciarskich. Zestawienie tras i ośrodków w formie online to pierwsze takie rozwiązanie na skalę nie tylko regionalną, ale i ogólnopolską - zaznaczyli przedstawiciele Organizacji.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Cieszymy się, e wreszcie ośrodki narciarskie doczekały się narciarzy, a warunki pogodowe sprzyjają narciarstwu. Opracowane przez nas mapy narciarskie mogą zatem być jeszcze wykorzystane w tym sezonie. Zestawienie na jednej mapie ośrodków i tras narciarskich ma ułatwić turystom zaplanowanie wyjazdu na zimowy wypoczynek" - wskazała dyrektor Biura ŚOT Agnieszka Sikorska.

Jak przypomniała, w woj. śląskim na narciarzy czekają nie tylko znane w całej Polsce ośrodki narciarskie w Wiśle czy Szczyrku, ale także mniej popularne miejscowości, w których działają wyciągi - np. Brenna, Ustroń, Koniaków czy Zwardoń. Teraz informacje na temat bazy narciarskiej w regionie turyści znajdą w sieci pod jednym adresem - https://app.nmaps.pl/narty. 

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz