Słowacja: W reżimie ruszyły hotelePAP - 19 kwietnia 2021 15:57


W ścisłym reżimie sanitarnym na Słowacji mogą działać m.in. hotele. Rząd nie zgodził się na otwarcie restauracji. Do 28 kwietnia na Słowacji obowiązuje stan wyjątkowy.

Zmianą jest odejście od ścisłego wymogu noszenia masek FFP2. Od poniedziałku nie są potrzebne na otwartej przestrzeni, jeżeli odległość od innych osób wynosi co najmniej 5 metrów. Ograniczenie nie ma zastosowania w przypadku osób mieszkających w jednym gospodarstwie domowym.

Sytuacja epidemiologiczna na Słowacji zaczęła się poprawiać w marcu br. Liczba hospitalizowanych z potwierdzoną lub podejrzewaną chorobą Covid-19 w marcu przekraczała 4 tys. pacjentów. Aktualnie spadła o połowę. Jeśli sytuacja się nie pogorszy, w przyszłym tygodniu być może zostaną otwarte restauracyjne ogródki. Aktualnie możliwa jest sprzedaż napojów i posiłków na wynos, ale nie są one przeznaczone do natychmiastowej konsumpcji.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Obecne zmiany w obowiązujących restrykcjach nie uwzględniły odejścia od ścisłych zasad ograniczających wjazd do Republiki Słowackiej. Nadal przy przyjazdach z państw, także z Unii Europejskiej, o wysokim stopniu ryzyka epidemicznego, obowiązuje kwarantanna. Dotyczy to także osób przyjeżdżających z Polski. Wyjątkiem objęci są m.in. pracownicy transgraniczni.