Partnerzy portalu
Słowacja: W reżimie ruszyły hotele Słowacja powoli się odmraża/ fot. shutterstock

Słowacja: W reżimie ruszyły hotele

Autor: PAP Data: 19 kwietnia 2021 15:57

W ścisłym reżimie sanitarnym na Słowacji mogą działać m.in. hotele. Rząd nie zgodził się na otwarcie restauracji. Do 28 kwietnia na Słowacji obowiązuje stan wyjątkowy.

  • Na Słowacji w ścisłym reżimie sanitarnym mogą działać m.in. sklepy, zakłady usługowe, szkoły, hotele i kościoły.
  • Rząd nie zgodził się na otwarcie restauracji i nie złagodził zasad wjazdu do kraju. Do 28 kwietnia na Słowacji obowiązuje stan wyjątkowy.
  • Do większości sklepów wejście jest możliwe po przedłożeniu negatywnego testu na obecność koronawirusa, zaświadczenia o przebyciu choroby Covid-19 lub o szczepieniu.

Zmianą jest odejście od ścisłego wymogu noszenia masek FFP2. Od poniedziałku nie są potrzebne na otwartej przestrzeni, jeżeli odległość od innych osób wynosi co najmniej 5 metrów. Ograniczenie nie ma zastosowania w przypadku osób mieszkających w jednym gospodarstwie domowym.

Sytuacja epidemiologiczna na Słowacji zaczęła się poprawiać w marcu br. Liczba hospitalizowanych z potwierdzoną lub podejrzewaną chorobą Covid-19 w marcu przekraczała 4 tys. pacjentów. Aktualnie spadła o połowę. Jeśli sytuacja się nie pogorszy, w przyszłym tygodniu być może zostaną otwarte restauracyjne ogródki. Aktualnie możliwa jest sprzedaż napojów i posiłków na wynos, ale nie są one przeznaczone do natychmiastowej konsumpcji.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Obecne zmiany w obowiązujących restrykcjach nie uwzględniły odejścia od ścisłych zasad ograniczających wjazd do Republiki Słowackiej. Nadal przy przyjazdach z państw, także z Unii Europejskiej, o wysokim stopniu ryzyka epidemicznego, obowiązuje kwarantanna. Dotyczy to także osób przyjeżdżających z Polski. Wyjątkiem objęci są m.in. pracownicy transgraniczni.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz