Partnerzy portalu
Słowacja wprowadza obowiązkowe testy w hotelach i na wyciągach Słowacja wprowadza obowiązkowe testy w hotelach i na wyciągach, fot. unsplash

Słowacja wprowadza obowiązkowe testy w hotelach i na wyciągach

Autor: PAP Data: 10 grudnia 2020 13:17

Słowacja wprowadza nowe obostrzenia. Przedstawiciele rządu w środę zapowiedzieli, że od przyszłego tygodnia zamknięte będą sklepy, a goście hotelowi i narciarze będą musieli mieć negatywny wynik testu na koronawirusa.

Słowacy będą wprowadzać ograniczenia stopniowo. Jako pierwsze, od piątku, zostaną zamknięte funkcjonujące mimo niskich temperatur tarasy przy restauracjach, kawiarniach i barach. Jak podkreślił szef służb sanitarnych Jan Mikas, restauracje będą mogły wydawać jedzenie i napoje jedynie na wynos przez tak zwane okienka. Decyzja spotkała się ze sprzeciwem branży gastronomicznej, której przedstawiciele uważają, że są dyskryminowani.

Kolejną grupą firm, którą dotkną ograniczenia, są hotele oraz wyciągi narciarskie. Od poniedziałku wszyscy goście hotelowi, a także narciarze, muszą mieć nie starszy niż 72 godziny negatywny wynik testu na koronawirusa. Szczegóły dotyczące funkcjonowania w nowych warunkach wyciągów i kolejek są dopiero ustalane. Wiadomo, że testy mają dotyczyć wszystkich osób powyżej 10. roku życia. W hotelowych restauracjach położonych w pobliżu stoków będą mogli się stołować jedynie goście hotelowi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz