Partnerzy portalu
Słynny hotel Savoy w Zurychu przejęty. Będzie częścią luksusowej sieci Hong Kong Mandarin Oriental Słynny hotel Savoy w Zurychu przejęty; fot. shutterstock.com

Słynny hotel Savoy w Zurychu przejęty. Będzie częścią luksusowej sieci Hong Kong Mandarin Oriental

Autor: PAP Data: 23 listopada 2020 14:18

Savoy Hotel Baur en Ville na Paradeplatz w Zurychu traci niezależność i zostaje przejęty przez Asian Mandarin Group. Hotel zostanie odnowiony. Po remoncie będzie częścią luksusowej sieci Hong Kong Mandarin Oriental - pisze w poniedziałek dziennik "Tages-Anzeiger".

Zarząd hotelu podjął decyzję o gruntownej renowacji tradycyjnego hotelu przy Paradeplatz w Zurychu. Hotel wznowi działalność w połowie 2024 roku. Po ponownym otwarciu kierownictwo hotelu zostanie przeniesione do Mandarin Oriental Hotel Group. Od tej pory hotel będzie nosił nazwę "Mandarin Oriental Savoy Zurich".

Baur en Ville ma długą tradycję. Został otwarty 24 grudnia 1838 roku przez piekarza czeladnika z Vorarlbergu, Johannesa Baura jako pierwszy Grand Hotel w Zurychu i odnowiony po raz pierwszy w 1857 roku. Drugi poważny remont miał miejsce w 1907 roku. W momencie otwarcia w czerwcu 1908 roku hotel posiadał łącznie 170 pokoi. Od 1975 do 1978 roku hotel został ponownie zamknięty z powodu gruntownego remontu. Fasada została najpierw zdemontowana, a następnie zrekonstruowana. Wnętrza również zostały całkowicie przeprojektowane, a pokoje zostały powiększone. Od tego czasu Savoy posiada 104 pokoje.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Po planowanym obecnie remoncie powinno ich być jeszcze mniej. Projekt budowlany przewiduje w przyszłości uruchomienie hotelu z 80 zamiast 104 obecnych pokoi i całkowite ich przeprojektowanie. Wyposażenie wnętrz oparte jest na planach znanego paryskiego projektanta wnętrz Tristana Auera. Remontowane są również sale konferencyjne na pierwszym piętrze, zachowując konstrukcję elementów wartych ochrony, takich jak duża sala balowa czy sala cechowa.

Mandarin Oriental Hotel Group zarządza hotelami, luksusowymi kurortami i apartamentowcami na całym świecie. Ma swoje korzenie w Azji, grupa powstała w 1963 roku wraz z otwarciem Mandarin w Hongkongu. Obecnie na całym świecie i obsługuje 44 hotele z ponad 11 000 pokojami hotelowymi w 25 krajach. 20 hoteli znajduje się w Azji, 10 w Ameryce i 14 w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej. Jednym z najbardziej prestiżowych jest Mandarin Oriental w Londynie.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz