×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Sofitel Warsaw Victoria ma nowego szefa kuchni
Paweł Kałuski nowym szefem kuchni w hotelu Sofitel Warsaw Victoria. / fot. materiały prasowe

Sofitel Warsaw Victoria ma nowego szefa kuchni

Autor: oprac. JS Data: 25 kwietnia 2022 14:24

Paweł Kałuski został nowym szefem kuchni w hotelu Sofitel Warsaw Victoria.  Kałuski zastąpił na tym stanowisku Macieja Majewskiego, który pożegnał się z pracą w przyhotelowej restauracji La Brasserie Moderne.

Jest to druga przygoda zawodowa Pawła Kałuskiego z hotelem Victoria. To tutaj, w ówczesnej Victorii Intercontinental, ponad dwadzieścia lat temu rozpoczął swą karierę zawodową w gastronomii. Teraz Paweł przejął dowodzenie nad gastronomią w Sofitel Warsaw Victoria, w tym we flagowej restauracji La Brasserie Moderne oraz barze Victoria Lounge.

Doświadczenie zawodowe jako szef kuchni Kałuski zdobywał w hotelach Hyatt i Radisson SAS. Współpracował m.in. z Henry Chebaane – designerem specjalizującym się w opracowywaniu konceptów restauracji na całym świecie. Razem z Magdą Gessler uczestniczył w przygotowaniach otwarcia restauracji „Ale Gloria!”, „Beluga” i „Czaj”. Następnie objął stanowisko szefa kuchni w  hotelu Holiday Inn w Józefowie, a potem w kompleksie hotelowym „Warszawianka” w Jachrance, a w październiku 2017 dołączył do zespołu hotelu Marriott Warsaw.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Swoje umiejętności rozwijał uczestnicząc w licznych warsztatach zawodowych i szkoleniach we Francji i Belgii, m.in. u legendarnego szefa Yves’a Mattagne w Brukseli. Był wielokrotnie gościem programów telewizyjnych i jurorem w konkursach kulinarnych m.in.: Bocuse d’Or Poland 2018. W 1998 został zwycięzcą dwóch prestiżowych konkursów:  L’art de cuisine Martell i Toques Vertes Bonduelle.  Duży wpływ na jego gotowanie miały szkolenia u kucharzy z legendarnej hollywoodzkiej restauracji Spago, którzy szkolili personel restauracji Malibu, w której pracował.

W La Brasserie Moderne, będzie kontynuował i rozwijał koncept połączenia tradycyjnej kuchni  francuskiej z polskimi akcentami, w nowoczesnym wydaniu. Kreując menu stosuje różne techniki kulinarne, stawia na najlepszą jakość i sezonowość produktów oraz klasykę, która zawsze się obroni. Inspirują go kolory, a stylem gotowania, w którym  odnajduje się najbardziej jest kuchnia europejska.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz