×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Spór o Best Western Premier City Center we Wrocławiu
Best Western Premier City Center, fot. mat. prasowe

Spór o Best Western Premier City Center we Wrocławiu

Autor: money.pl Data: 30 sierpnia 2021 14:53

Właściciele apartamentów inwestycyjnych zakupionych w Best Western Premier City Center położonym we Wrocławiu toczą spór z dzierżawcą obiektu - czytamy na money.pl.

Hotel Best Western Premier City Center we Wrocławiu został wybudowany przez spółkę Gwarna Wrocław i oddany pod koniec 2019 roku. Od tego czasu właściciele apartamentów, z którymi rozmawiało money.pl, nie zobaczyli zysków ze swojej inwestycji. Okazało się także, że firma Gwarna Wrocław, która jest deweloperem i zarazem dzierżawcą obiektu, ma łącznie długi w wysokości blisko 44 mln zł.

Tymczasem Gwarna złożyła do sądu wniosek o restrukturyzację. Część swoich długów chce spłacić m.in. sprzedając parter hotelu, a właściwie jego newralgiczne części, takie jak: restauracja, sale konferencyjne, recepcja i parking, które wyceniła na ponad 10 mln zł. Chce to zrobić bez zgody wspólnoty, którą tworzą właściciele apartamentów.  Wspólnota zarzuca spółce, że okłamuje sąd, podając w planie restrukturyzacji nieprawdziwe informacje m.in. odnośnie większościowego właściciela oraz wyłącznych zysków z części wspólnych m.in. restauracji i sal konferencyjnych.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Niedawno, po przerwie związanej z lockdownem i toczącym się sporem, hotel zaczął działać. Wynajmem pokoi zarządza już nowy operator, z którym wspólnota podpisała umowę.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz