Partnerzy portalu
Stołeczni architekci projektują hotele na Węgrzech, w Albanii i Francji Tremend projektuje hotele m.in. na Węgrzech, w Albanii i Francji. / fot. materiały prasowe

Stołeczni architekci projektują hotele na Węgrzech, w Albanii i Francji

Autor: oprac. JS Data: 01 października 2022 10:27

Warszawska pracownia architektoniczna Tremend podjęła się realizacji nowych spektakularnych inwestycji. Tremend projektuje hotele m.in. na Węgrzech, w Albanii, Francji i na Ukrainie.

Tremend na lokalnym rynku

Dużym przedsięwzięciem na polskim rynku, w który zaangażowała się pracowania Tremend jest Hotel Marriott Collection Autograf we Wrocławiu. Tu architekci  odpowiedzialni będą zarówno za przygotowanie projektu kubaturowego, jak i projektów aranżacji wnętrz hotelu. Hotel stanie w miejscu, gdzie kiedyś mieścił się Pałac Hatzfeldów. Po wojnie zostały z niego ruiny, a ostatnimi czasy w parterowym budynku działała galeria sztuki.

Wrocławski Autograph Collection będzie trzecim hotelem po Krakowie i Warszawie, jaki powstać ma w Polsce pod tą marką. Obiekt będzie posiadał 149 pokoi, salę balową, konferencyjną, centrum spa, basen i siłownię oraz garaż podziemny, a jego wnętrza nawiązywać będą do historycznych oryginałów budynku, który istniał w tym miejscu wcześniej.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Tremend projektuje hotele m.in. na Węgrzech, w Albanii i Francji

W Budapeszcie niedawno otwarty został obsypany już międzynarodowymi nagrodami hotel Crowne Plaza Budapest, którego wnętrza także zostały zaprojektowane przez Tremend. Teraz architekci pracują nad kolejnym hotelowym projektem, tym razem dla sieci Mövenpick. Mövenpick to szwajcarska marka z historią sięgającą lat 40. dwudziestego wieku. W swojej ofercie ma wyjątkową mieszankę nowoczesnych hoteli w wielkich miastach i kurortach na całym świecie.

W stolicy Francji architekci odpowiadają za powstanie nowego butikowego hotelu, tuż przy wieży Eiffla. Uzyskano już decyzje administracyjne na przebudowę haussmanowskiej kamienicy, w której będzie się znajdował, a budowa jest obecnie w trakcie realizacji. Otwarcie planowane jest jeszcze w tym roku. W związku z rozwojem projektów zagranicznych pracownia Tremend planuje otworzyć swoją filię w Paryżu.

- Jesteśmy otwarci na zagraniczne inwestycje. Realizowaliśmy już projekty na Węgrzech, teraz działamy w Albanii, Paryżu, a nawet na Ukrainie - mówi architekt Magdalena Federowicz-Boule, prezes zarządu Tremend.

- Mamy wieloletnie doświadczenie w projektowaniu obiektów hotelowych, kubaturowych i wnętrz. Przez te lata spotykaliśmy się z różnymi wyzwaniami, dzięki temu już potrafimy rozwiązać każdą niespodziewana sytuację. Czasami jest to wymaganie inwestora, czasami wymogi techniczne. Jesteśmy elastyczni i potrafimy dostosować projekt do bieżących wymagań. Wyzwaniem są zawsze modernizacje obiektów, tu niekiedy inwestor chce zostawić już istniejące posadzki, czy schody i musimy to uwzględnić w projekcie, nadając im świeżego blasku. - dodaje Magdalena Federowicz – Boule.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz