Partnerzy portalu
Sudety. Obok Białej Perły powstanie kolejny projekt, mający uzupełnić istniejący hotel
Wizualizacja hoteli Biała Perła i Biała Perła II. Materiały prasowe: Q2Studio

Sudety. Obok Białej Perły powstanie kolejny projekt, mający uzupełnić istniejący hotel

Autor: propertydesign.pl Data: 22 sierpnia 2022 09:55 | Aktualizacja: 22 sierpnia 2022 09:56

Hotel Biała Perła u podnóża Czarnej Góry w Siennie w Sudetach pierwszych gości przyjął pod koniec 2021 r. Obiekt zaprojektowała pracownia Q2Studio, która teraz podjęła się kolejnego projektu, mającego uzupełnić istniejący hotel.

Nowo zaprojektowany obiekt nawiązuje do istniejącej Białej Perły, został jednak powiększony o funkcje dodatkowe zlokalizowane w części podziemnej. Architekci zaprojektowali tam salę konferencyjną, strefę restauracyjną i basen - podaje propertydesign.pl.

Nieregularna forma aparthotelu Biała Perła, na bazie trójkąta równobocznego jest wynikiem ukształtowania terenu - z dwóch stron działka otoczona jest górskimi strumieniami, a z trzeciej jej granicę wyznacza teren leśny.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Dominantę przy drodze dojazdowej tworzy jeden z narożników obiektu. Drugi z nich skierowany jest w stronę stoku narciarskiego co daje gościom hotelowym doskonały widok na góry. Nietypowy rzut i dynamiczna bryła powodują, że powstała niebanalna i zapadająca w pamięć architektura.

Bryła hotelu Biała Perła wpisuje się w otaczający górski krajobraz. Jej charakter wydobyty został przez panoramiczne przeszklenia pokoi hotelowych oraz wykorzystanie białego szkła w pasach międzykondygnacyjnych. Zastosowana forma nie przytłacza otoczenia i daje gościom bezpośredni dostęp do okalającej przyrody Sudetów.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz