Partnerzy portalu
Świeradów testuje w trosce o turystów Świeradów testuje w trosce o turystów i kuracjuszy/ fot. shutterstock

Świeradów testuje w trosce o turystów

Autor: wrocław.wyborcza.pl Data: 04 stycznia 2021 15:27

Świeradów-Zdrój jako pierwszy w Polsce przeprowadza darmowe testy antygenowe u wszystkich mieszkańców oraz osób pracujących w gminie, aby pokazać turystom, że jest bezpiecznym miejscem - informuje portal wrocław.wyborcza.pl.

Takie badania Świeradów-Zdrój zorganizował jako pierwsza miejscowość w Polsce. I na przełomie marca oraz kwietnia zamierza je powtórzyć. Burmistrz Roland Marciniak podkreśla edukacyjny wymiar badań. Zaznacza, że akcję przeprowadzono tuż przed świętami oraz sylwestrem i wiele osób, wiedząc, że ma pozytywny wynik, zrezygnowało ze spotkań z rodziną czy znajomymi. Bezpośrednio wpłynęło to na zmniejszenie rozprzestrzeniania się wirusa.

– Chcemy pokazać, że jesteśmy miejscem czystym od koronawirusa, tak aby bez obaw mogli do nas przyjeżdżać turyści i kuracjusze – zaznacza burmistrz Świeradowa.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Po zamknięciu stoków, sanatoriów, pensjonatów i hoteli wyjątkowo poszkodowane są gminy uzdrowiskowe – tak jak Świeradów całkowicie uzależnione od turystów i kuracjuszy. Dla nich to katastrofa finansowa i społeczna. W Świeradowie z turystyki żyje 90 proc. mieszkańców. W gminie jest zarejestrowanych 430 podmiotów gospodarczych, z czego 390 już nie pracuje. Niektóre firmy już wyprzedają majątek za grosze i zwalniają ludzi. Bezrobotne są teraz całe rodziny. Dla nich problemem jest to, żeby mieć pieniądze na chleb - czytamy na portalu wrocław.wyborcza.pl.

SŁOWA KLUCZOWE

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz