×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Szczecin: Co dalej z budową kompleksu Hot Spring Bay?
Budowa kompleksu Hot Spring Bay tymczasowo wstrzymana; fot. shutterstock/i_photos

Szczecin: Co dalej z budową kompleksu Hot Spring Bay?

Autor: Oprac. NJ/wszczecinie.pl Data: 08 sierpnia 2023 15:57

Spółka Tian Yu w ostatnim czasie złożyła wniosek o pozwolenie na przebudowę zrujnowanej willi położonej przy kąpielisku Dąbie w Szczecinie, dzierżawionej od miasta do 2008 r. przez Związek Harcerstwa Polskiego, wraz ze zmianą sposobu jego użytkowania. Zgodnie z planami, powstanie tam restauracja z minibrowarem.

Chodzi o willę należącą przed wojną do rodziny Borchertów, położoną przy ul. Żaglowej 2, znajdującą się przy kąpielisku Dąbie. Nieruchomość od 1959 roku dzierżawił Związek Harcerstwa Polskiego, który umieścił w nim bazę Harcerskiego Ośrodka Morskiego. Budynek wybudowany w 1916/1917 r., z uwagi na stwarzanie zagrożenia, na początku lat 90 został zamknięty.

Harcerze korzystali jednak nadal, za pozwoleniem spółki, z sąsiadującej z nim mariny. Korzystali, ponieważ od 2008 r. teren należy do spółki Tian Yu, która nabyła prawo do wieczystego użytkowania całej działki i planuje tam budowę kompleksu Hot Spring Bay.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Budowa kompleksu Hot Spring Bay tymczasowo wstrzymana

Jak podkreślono na stronie hotspringbay.com:

"każdy projekt mający ambicję globalnego zasięgu podlega wpływom zdarzeń na skalę globalną. Nie może więc być inaczej w naszym przypadku i zawirowania w gospodarce światowej wywołane pandemią oraz napaścią Rosji na Ukrainę spowodowały obecnie konieczność zahamowania prac i wnikliwej analizy przyjętych rozwiązań, aby dostosować projekt do nowego otoczenia rynkowego".

Jak dodano, główna idea nie uległa jednak zmianie i gdy tylko warunki na to pozwolą, projekt ruszy ponownie, nad czym spółka pracuje.

W skład kompleksu hotelowo-apartamentowego Hot Spring Bay wejdą 5-gwiazdkowy hotel i 17-piętrowy apartamentowiec. Na tę chwilę gotowa jest nowa marina przy kąpielisku, zrealizowana przez fundację Sun&Sail, w radzie której zasiada Wu Tianyu, prezes spółki Tian Yu.

Jak czytamy na stronie inwestora, zespół hotelowo-apartamentowy Hot Spring Bay zasilany będzie gorącą wodą ze źródeł geotermalnych. "Umożliwi to nie tylko wykorzystanie ich prozdrowotnych właściwości podczas zabiegów oferowanych gościom, ale sprawi też, że cały obiekt będzie energooszczędny i przyjazny dla środowiska".

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz