×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Szkolenia dla hotelarzy z dofinansowaniem ze środków publicznych. IGHP: Nawet do 100 proc.
Na 2022 rok zostały zaplanowane szkolenia m.in. z HACCP, housekeepingu - w nowej formule. Fot. Shutterstock

Szkolenia dla hotelarzy z dofinansowaniem ze środków publicznych. IGHP: Nawet do 100 proc.

Autor: KG/horecatrends Data: 24 marca 2022 12:15

Nawet do 100-procent dofinansowania mogą otrzymać przedsiębiorcy na szkolenia pracowników prowadzone przez Izbę Gospodarczą Hotelarstwa Polskiego. Procesem pozyskania dotacji całościowo zajmie się Izba.

Na 2022 rok Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego zaplanowała blisko 250 szkoleń, a pierwsze z nich odbędą się już na początku kwietnia - czytamy w komunikacie prasowym. 

Znaczne dofinansowanie szkoleń organizowanych przez IGHP można uzyskać na dwa sposoby. Z Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) przedsiębiorstwa mogą uzyskać 80-procentowe dofinansowanie, a mikrofirmy nawet 100-procentową dotację. Środki finansowe na działania szkoleniowe dla pracowników pochodzą z Powiatowych Urzędów Pracy (PUP). Wsparcie finansowe jest udzielane w ramach pomocy de minimis.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Kolejnym sposobem pozyskania do 80 proc. dofinansowania są środki UE w ramach Bazy Usług Rozwojowych (BUR). Nabór stale trwa do końca 2022 roku. Na usługi zamieszczone w Bazie przedsiębiorcy mogą otrzymać dofinansowanie w ramach Regionalnych Programów Operacyjnych (RPO).

Szkolenia Izby mogą zostać dofinansowane ze środków publicznych

IGHP jest wpisana zarówno do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (RIS), jak i Bazy Usług Rozwojowych (BUR). Dzięki temu szkolenia Izby mogą zostać dofinansowane ze środków publicznych. Po wyborze przez przedsiębiorcę odpowiedniego szkolenia IGHP całościowo zajmie się procesem pozyskania dotacji z KFS oraz w ramach BUR na rozwój pracowników. Usługa ta będzie dostępna w promocyjnych cenach dla członków IGHP.

- Opłacalność inwestycji w rozwój pracowników jest bezdyskusyjna, ponieważ przekłada się na jakość pracy, czyli obsługi, która jest kluczowym pojęciem w branży hotelarskiej oraz na bardziej efektywne zarządzanie hotelem. Możliwość skorzystania z praktycznie bezpłatnych szkoleń dla pracowników, szczególnie w dobie pandemii i trudnej sytuacji branży, jest niezwykle atrakcyjna - mówi Marcin Mączyński, sekretarz generalny IGHP.

W gronie ekspertów

Szkolenia IGHP prowadzą uznani eksperci branżowi łączący wiedzę z wieloletnią praktyką.

- Nasi prowadzący to znane i cenione na rynku osobowości. Z niektórymi kontynuujemy współpracę już kolejny rok, inni zadebiutują w gronie autorów szkoleń Izby w najbliższych tygodniach - podkreśla Mączyński. Wśród ekspertów IGHP są m.in. Kris Głąbiński, Karol Weber, Kamil Maroszek, Katarzyna Starzyńska, Piotr Gąstał czy Agnieszka Maszner-Paprocka.

IGHP prowadzi szkolenia dla branży hotelarskiej od 2018 roku. Pierwszy temat dotyczył RODO i był odpowiedzią na aktualne potrzeby hotelarzy związane z wyjaśnieniem zagadnień z zakresu ochrony danych osobowych w związku z wprowadzeniem unijnej dyrektywy.

Do tej pory eksperci Izby przeprowadzili blisko 200 szkoleń z różnych tematów, m.in. revenue management, sprzedaży i marketingu, kosztów w gastronomii, obsługi recepcji. Izba co roku poszerza ofertę zagadnień.

Na 2022 rok zostały zaplanowane szkolenia m.in. z HACCP, housekeepingu (w nowej formule), social media, zarządzania i obsługi operacyjnej w hotelu, szkolenia dla kucharzy i pomocy kuchennych, kelnerskie, a także ze skutecznego dialogu z pracownikiem oraz z budżetowania.

- To będzie bardzo intensywny rok w Izbie w obszarze edukacji. Planujemy blisko 250 szkoleń zarówno w formule otwartej, jak i zamkniętej w ponad 20 miastach w Polsce - dodaje Marcin Mączyński.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz