Partnerzy portalu
Tajlandia szuka nowych pomysłów na rozwój turystyki w pandemii Tajlandia wprowadziła ułatwienia dla podróżnych z kilkudziesięciu państw/ fot. Shutterstock

Tajlandia szuka nowych pomysłów na rozwój turystyki w pandemii

Autor: PAP Data: 09 listopada 2021 15:46

Od początku listopada, gdy Tajlandia wprowadziła ułatwienia dla podróżnych z kilkudziesięciu państw, w kraju widać wzrost liczby zagranicznych gości. Branża turystyczna szuka jednak sposobu, jak rozwijać się mimo niezbyt optymistycznych prognoz.

Choć istniejąca infrastruktura bez kłopotu może obsłużyć powiększający się ruch, to w leżących na południu prowincjach Krabi i Phuket hotele i firmy turystyczne mierzą się z trudnościami przy ponownym zatrudnianiu wcześniej zwolnionych pracowników. Wielu z nich znalazło inne zajęcia i nie jest skłonnych do powrotu na niepewne stanowiska. Niektóre hotele oferują wyższe pensje, by zachęcić przeszkolonych pracowników do powrotu.

Wielu menadżerów tajlandzkiego sektora turystycznego podkreśla, że jednym z głównych tematów rozmów jest wśród nich to, jak z mniejszej liczby wizyt zagranicznych przyjezdnych wygenerować większy przychód, kierując produkty do zamożniejszych grup klientów. TAT zakłada, że w 2022 r. branża zarobi 1,9 bln bahtów (30 mld USD)- połowę tego, co w 2019 roku - przy zaledwie jednej czwartej liczby turystów.

W rozmowie z "Bangkok Post" Thanet Phetsuwan, wiceszef marketingu TAT na region Azji i Południowego Pacyfiku, zasugerował, że może to być możliwe dzięki podróżnym biznesowym. Jak podkreślił, Tajlandię nadal odwiedzają w interesach zamożni Chińczycy, a miasto Chiang Mai stało się popularne wśród południowokoreańskich wielbicieli gry w golfa.

Jednocześnie jego zdaniem firmy turystyczne będą musiały nauczyć się, jak zmaksymalizować dochody z krajowych zasobów. Jak podkreśla, udział miejscowych turystów w rynku powinien się zwiększyć z przedpandemicznych 30 proc. do 50 proc. w kolejnych latach.

Wyzwaniem pozostaje stworzenie możliwości większych niż dotąd zarobków dla lokalnych i rolniczych społeczności oraz używanie turystyki jako narzędzia do minimalizowania nierówności społecznych - powiedział Thanet.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz