×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Tatrzańska Izba Gospodarcza: niemal nie ma rezerwacji od zagranicznych turystów
Polscy turyści mniej obawiają się wojny za naszą wschodnią granicą i planują letni wypoczynek pod Tatrami/fot. shutterstock

Tatrzańska Izba Gospodarcza: niemal nie ma rezerwacji od zagranicznych turystów

Autor: PAP Data: 29 marca 2022 13:19

Krajowi turyści nie rezygnują z wakacyjnych wyjazdów w Tatry. Za to rezerwacji z zagranicy praktycznie nie ma – przyznał Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

- Wojna w Ukrainie na pewno ma wpływ na podejmowanie decyzji o wypoczynku - zapewnia Karol Wagner.

Polscy turyści nie rezygnują z wakacyjnych wyjazdów w Tatry

Ekspert zwrócił uwagę na spadek liczby rezerwacji na okres wiosenny - zarówno tych na najbliższe święta wielkanocne, jak i na maj. - Nie ma natomiast różnic w ilości rezerwacji wakacyjnych w porównaniu z ubiegłym rokiem - zauważył Wagner.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Jego zdaniem krajowi turyści mniej obawiają się wojny za naszą wschodnią granicą i planują letni wypoczynek pod Tatrami. W niektórych obiektach rezerwacje wakacyjne, zwłaszcza na sierpień, sięgają nawet powyżej 80 proc.

Brak rezerwacji z zagranicy

Rezerwacje od zagranicznych turystów natomiast niemal zupełnie wygasły - zauważył Wagner. Zwrócił uwagę, że pod Tatry oczywiście nie dotrą turyści z Ukrainy, którzy dotychczas chętnie tu przyjeżdżali, czy turyści z Rosji, których na pewno przez najbliższe lata w ogóle nie zobaczymy.

Według hotelarzy spod Giewontu gwałtownemu spadkowi uległy rezerwacje od Węgrów i Słowaków. Nie ma w ogóle rezerwacji od turystów z kierunków arabskich, których sporo pod Tatrami było w 2018 i 2019 r. Ci turyści wybierali drogie hotele, rezerwowali wiele pokoi oraz korzystali z licznych dodatkowych usług. Praktycznie nie ma też rezerwacji ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, a incydentalnie zdarzają się rezerwację turystów z Wielkiej Brytanii i Niemiec.

Mniejsze zainteresowanie turystyką nie jest tylko rezultatem wydarzeń w Ukrainie i nastrojów wynikających z wojny. Istotnym czynnikiem w podejmowaniu decyzji o wyjeździe jest również wzrastająca inflacja - przekonuje Wagner.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz