×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Tatrzańska Izba Gospodarcza obawia się restrykcji dla osób niezaszczepionych
Tatrzańska Izba Gospodarcza obawia się restrykcji dla osób niezaszczepionych; fot. shutterstock

Tatrzańska Izba Gospodarcza obawia się restrykcji dla osób niezaszczepionych

Autor: PAP Data: 27 sierpnia 2021 08:23

Tatrzańska Izba Gospodarcza obawia się restrykcji wymierzonych w turystykę dla osób niezaszczepionych. Byłoby to sztuczne ograniczenie popytu – ocenił Karol Wagner z zarządu Izby. Samorządowcy z miast turystycznych przed ewentualnym wprowadzeniem restrykcji chcą konsultacji z rządem.

"Obawiamy się możliwości zablokowania turystyki dla gości niezaszczepionych. Byłoby to sztuczne ograniczanie popytu, a w ślad za tym, brak wsparcia ze strony rządowej, bo hotele funkcjonowałyby dla zaszczepionych. Takie ograniczenie nie pozwoliłoby przetrwać do kolejnego sezonu zimowego. Hotelarze spłacali bowiem swoje zobowiązania z minionych kilkunastu miesięcy zamknięcia i może są usatysfakcjonowani kończącym się sezonem wakacyjnym, ale w tym okresie nie zdołali zgromadzić kapitału na nadchodzące trudne czasy jesieni i zimy" - powiedział Karol Wagner z Tatrzańskiej Izby Gospodarczej.

Samorządowcy z górskich miast turystycznych także obawiają się nieprzemyślanych restrykcji, które blokowałyby turystykę. Burmistrz Muszyny, a zarazem prezes Zarządu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP Jan Golba przypomniał, że podczas poprzednich obostrzeń zdarzyło że, w strefach określonych jako zielone wprowadzono zakaz funkcjonowania turystyki. "To było kompletnym bezsensem. Trzeba obostrzenia ukierunkować lokalnie. Kwestie wprowadzania kolejnych restrykcji powinny być konsultowane z samorządami lokalnymi. W dalszym ciągu nic nie wiemy o ewentualnych rejestracjach po zakończeniu wakacji" - powiedział Golba.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Burmistrz Zakopanego Leszek Dorula zauważył, że biorąc pod uwagę ogromną liczbę turystów podczas wakacji, dochodziło do znikomej ilości zakażeń. Burmistrz podkreślił, że w pełni zaszczepionych mieszkańców Zakopanego jest już ponad 43 proc.

"Trudno przewidzieć, jakie rzeczywiście będą podejmowane decyzje na szczeblu rządowym, co do ewentualnych dalszych restrykcji spowodowanych pandemią. Wielu zakopiańczyków się zaszczepiło, a spora część już wcześniej przechorowała Covid i myślę, że nie będziemy obejmowani jakimiś nadzwyczajnymi restrykcjami. Na dzień dzisiejszy jesteśmy optymistami i patrzymy w przyszłość pozytywnie. Nasi hotelarze planują przyjmowanie gości na kolejny sezon. Mamy nadzieję, że sytuacja będzie stabilna, a przedsiębiorcy będą mogli pracować" - powiedział burmistrz Zakopanego.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz