Partnerzy portalu
Ten kraj zamknął granice dla zagranicznych turystów. Do października 2022 Nowa Zelandia będzie stopniowo otwierać granice/fot. unsplash.com

Ten kraj zamknął granice dla zagranicznych turystów. Do października 2022

Nowa Zelandia ogłosiła plan stopniowego otwierania granic. Do października 2022 granice tego kraju pozostaną zamknięte dla zagranicznych turystów. Są małe wyjątki.

Autor: PAP Data: 03 lutego 2022 10:58

Od 27 lutego 2022 r.  zaszczepieni Nowozelandczycy przebywający w Australii będą mogli powrócić do domu, bez obowiązku pozostawania w specjalnych państwowych ośrodkach kwarantanny. 14 dni później ta sama zasada obejmie Nowozelandczyków przebywających w innych częściach świata.

Nowa Zelandia - plan stopniowego otwierania granic

Od 13 marca do kraju będą mogli przyjeżdżać indywidualni turyści podróżujący z plecakami i wykwalifikowani pracownicy. 12 kwietnia Nowa Zelandia otworzy granice dla 5 tys. zagranicznych studentów.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Turyści z Australii i kilku innych krajów, których obywatele są zwolnieni z obowiązku wizowego, będą mogli przyjechać do Nowej Zelandii w lipcu, a turyści z reszty świata dopiero w październiku.

Wszyscy podróżni będą musieli poddać się 10-dniowej izolacji.

Otwarcie granic w zaplanowany sposób pozwoli m.in. na sprowadzenie najpotrzebniejszych pracowników. Taki system, pomoże także w zarządzaniu służbą zdrowia, która powinna poradzić sobie z oczekiwanym, niedrastycznym wzrostem przypadków zakażeń Covid-19.

- Nasza strategia w przypadku Omikrona to spowalnianie rozprzestrzeniania się koronawirusa, a nasze (zamknięte - PAP) granice są jej częścią - przekazała Ardern.

Rządowy plan stopniowego otwierania granic jest krytykowany przez organizacje turystyczne. Według nich, wymaganie kwarantanny skutecznie zniechęci turystów do przyjazdu, skoro pierwszy tydzień w Nowej Zelandii będą musieli spędzić w zamknięciu.

Z powodu pandemii Covid-19, Nowa Zelandia wcześnie wprowadziła politykę ścisłego zamknięcia granic, tworząc z kraju fortecę.

Do kraju nie wpuszczano osób z zagranicy, a obywatele, którzy chcieli wrócić do domu musieli składać specjalne wnioski do rządu. W ostatnich miesiącach świat obserwował historię nowozelandzkiej ciężarnej dziennikarki, która utknęła w Afganistanie, ponieważ nie mogła wrócić do ojczyzny. Po nagłośnieniu sprawy, pozwolono jej powrócić.

Liczba zakażeń Covid-19 i śmierci z tego powodu w kraju jest statystycznie bardzo niska. W 5-milionowej Nowej Zelandii odnotowano łącznie ok. 17 tys. potwierdzonych przypadków SARS-CoV-2 i 53 śmierci powiązane z koronawirusem.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz