Trzaskowski: czekamy na rządowy plan odmrażania turystykiPAP - 12 czerwca 2020 12:17


Czekamy na plan rządu w sprawie odmrażania turystyki, bo wciąż nie wiadomo, kiedy będą otwierane inne miejsca noclegowe, czy będzie możliwość organizowania kolonii - mówił w piątek w Wiśle kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta Rafał Trzaskowski.

Podczas piątkowej wizyty w Wiśle Rafał Trzaskowski apelował o racjonalny plan rządu w sprawie otwierania granic i odmrażania turystyki.

"Słyszeliśmy o obietnicach rządu, słyszeliśmy o obietnicach pana prezydenta, niech one się wreszcie ziszczą, na to czekamy" - mówił kandydat.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Nie wiemy do końca, kiedy będą otwierane hotele, kiedy będą otwierane inne miejsca noclegowe, czy będzie możliwość organizowania kolonii, to są wszystko pytania, które tutaj sobie zadajemy, bo od tego zależy rozwój takich miejscowości jak Wisła czy Ustronie i stąd te pytania tutaj muszą jasno wybrzmieć. Te pytania kierujemy do rządzących, domagając się racjonalnego planu" - dodał.

Od 4 maja w nowym rygorze sanitarnym działalność wznowiła m.in. branża hotelarska, a od 30 maja restauracje i bary hotelowe. Zniesiono też limit osób dla branży handlowej i gastronomicznej.