Partnerzy portalu
Turyści ruszają w Polskę Polacy szykują się zbliżającą się "czerwcówkę". / fot. shutterstock

Turyści ruszają w Polskę

Autor: PAP Data: 31 maja 2021 10:08

Jedna trzecia Polaków planuje wyjazd na zbliżającą się "czerwcówkę". To pozytywny sygnał dla branż, które chcą odrobić straty po miesiącach zamrożenia.

Starty w gastronomii sięgają 210 mln zł, zadłużenie wzrosło o 28 proc. w stosunku do czasu sprzed pandemii; w hotelarstwie to 55,5 mln zł - wzrost o 41 proc.

"Szczególnie że 93 proc. wybierających się na czerwcowy weekend planuje wypoczynek w kraju. Do tego nie zamierzają oszczędzać. Prawie połowa przeznaczy na wyjazd od 300 do 500 zł, a ponad 30 proc. jeszcze wyższą kwotę. Zdaniem ekspertów te pieniądze trafią przede wszystkim do gastronomii" - wskazuje dziennik.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

"Zaledwie co trzeci badany nocleg planuje w hotelu lub agroturystyce. Na większe odbicie muszą też jeszcze zaczekać biura podróży. Tylko co czwarta osoba zadeklarowała wypoczynek podczas weekendu czerwcowego za granicą, a tylko 6,5 proc. skorzysta przy tym z usług pośrednika. Dlaczego? Jednym z powodów są obowiązujące wciąż obostrzenia. Poza tym wiele osób z wyjazdem wstrzymuje się do czasu zaszczepienia i uzyskania odporności" - podkreśla gazeta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz