Partnerzy portalu
"Turystyka szczepionkowa" coraz popularniejsza Rośnie zainteresowanie "turystyką szczepionkową"/ fot. shutterstock

"Turystyka szczepionkowa" coraz popularniejsza

Autor: PAP Data: 31 marca 2021 11:00

Trzytygodniowy pobyt turystyczny w Rosji połączony ze szczepieniem przeciwko Covid-19. Interesujące? To oferta biura podróży z Bolonii. Chętnych nie brakuje.

"Od końca zeszłego roku otrzymujemy dziesiątki pytań o możliwość zaszczepienia się w Rosji. Nigdy wcześniej nie zajmowaliśmy się turystyką medyczną, choć ten sektor jest mocny" - podkreślił dyrektor biura Pietro Di Febo w rozmowie z agencją informacyjną Adnkronos.

Wyjaśnił, że koszt wyjazdów proponowanych przez jego firmę jest "przystępny" ponieważ także w Rosji ceny hoteli znacznie spadły.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Za szczepionkową podróż trzeba zapłacić od ok. 2 tysięcy euro razem z przelotem od osoby.

"Ale jest też popyt na wyjazdy na południe Rosji. Oferujemy takie pakiety w cenie 8000-9000 euro od osoby"- wyjaśnił szef biura. Pierwszych turystów z Włoch wyśle w drugiej połowie kwietnia.

Jak stwierdził, takie wyjazdy będzie organizował przez trzy-cztery miesiące, a dla biura są one szansą na wznowienie działalności po roku przerwy z powodu pandemii. Di Febo przyznał, że wyzwaniem jest długość podróży i konieczność zapełnienia czasu między pierwszą i drugą dawką szczepionki, na przykład zwiedzaniem Moskwy i Sankt Petersburga.

"Sprawdziliśmy u prawników, czy możemy oferować takie pakiety naszym klientom i okazało się, że tak, ponieważ każdy może leczyć się, gdzie chce"- zaznaczył szef bolońskiej firmy.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz