Tysiące turystów w Tatrach. Spontaniczna impreza na KrupówkachPAP - 02 maja 2021 18:19


Wielu turystów postanowiło spędzić majówkę na tatrzańskich szlakach - mimo obowiązujących obostrzeń. Jak informuje policja, część turystów przesadziła w piątek wieczorem z alkoholem na Krupówkach, gdzie spontanicznie bawiło się kilkadziesiąt osób.

"Wieczorem tatrzańscy policjanci interweniowali wobec kilkudziesięciu nietrzeźwych osób, które spontanicznie zgromadziły się na Krupówkach. Ostatecznie po ok. 15 minutach wszyscy się rozeszli, a osoba odtwarzająca głośno muzykę została ukarana mandatem karnym. Była to jedyna tego typu interwencja na Krupówkach wobec większej grupy osób. Nie odnotowaliśmy innych poważnych zdarzeń kryminalnych i losowych" - poinformował rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

W ciągu minionej doby zakopiańscy policjanci interweniowali blisko 70 razy - wylegitymowano ok. 300 osób. Nadal wielu turystów porusza się bez maseczek. Policjanci odnotowali prawie 40 takich wykroczeń.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Zapowiedzi synoptyków nie sprawdziły się, bo w Tatrach w piątek i sobotę dominowało słońce, zachęcające do górskich wypraw. Duża frekwencja była na wszystkich szlakach, a szczególną popularnością cieszyło się Morskie Oko.