Partnerzy portalu
Unirest przejmuje krakowskie hotele Hilton fot. materiały prasowe

Unirest przejmuje krakowskie hotele Hilton

Autor: www.horecatrends.pl Data: 07 marca 2019 10:25

Grupa Unirest kupiła hotele DoubleTree by Hilton oraz Hampton by Hilton przy ul. Dąbskiej 5 w Krakowie. Strony nie podały wartości transakcji, ale z uwagi na wielkość całego kompleksu, jest to jedna z największych umów na rynku hotelowym w Polsce w ostatnich latach.

DoubleTree by Hilton Hotel & Convention Center składa się z 232 pokoi oraz centrum konferencyjnego z 16-ma salami o pow. 3,150 mkw. Do dyspozycji gości są również: restauracja 5th Avenue, bar, fitness i strefa wellness z basenem, jacuzzi oraz saunami.

Hampton by Hilton dysponuje 161 pokojami, restauracją oraz czterema salami konferencyjnymi o łącznej powierzchni 152 mkw. Łączna powierzchni użytkowa całego kompleksu to ponad 26,2 tys. mkw.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Hotele zostały oddane do użytku w 2015 r. i są położone w odległości ok. 3 km od centrum Krakowa, nieopodal Tauron Areny.

Krakowskie Hiltony to kolejne hotele tej marki w portfelu Grupy Unirest. Spółka jest już właścicielem: Hampton by Hilton Gdańsk-Oliwa (100 pokoi), którego otwarcia nastąpiło w listopadzie 2017 r. oraz Hampton by Hilton Oświęcim (120 pokoi), który został oddany do użytku z końcem kwietnia ubiegłego roku.

DoubleTree by Hilton oraz Hampton by Hilton Kraków będą zarządzane przez Mirosława Moczarskiego, wiceprezesa spółki Unirest Management sp. z o.o., w oparciu o umowę franczyzy z międzynarodową siecią hotelową Hilton.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz