Partnerzy portalu
Urlop w hotelarstwie? Na żadne wolne do końca września nie ma co liczyć Nie wszyscy będą mieć długi weekend. Hotelarstwo bez szans na dodatkowe urlopy. / fot. shutterstock

Urlop w hotelarstwie? Na żadne wolne do końca września nie ma co liczyć

Autor: oprac. JS Data: 14 czerwca 2022 12:50

Przed każdym długim weekendem skrzynka mailowa stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom wypełniona jest wiadomościami od pracowników, którzy nie dostali urlopu na długi weekend. – Niestety, pracownicy często nie wiedzą, że pracodawca może odmówić urlopu – mówi Małgorzata Marczulewska, prezes stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom.

Blisko 30 skarg w zaledwie dwa tygodnie – wszystkie dotyczą braku zgody na wolny, długi czerwcowy weekend. Pracownicy narzekają, że mimo wcześniejszego zgłoszenia szefostwo nie uznało wniosków urlopowych.

Długi weekend i lato w sektorze HoReCa. Pracownicy nie mają co liczyć na urlop

- Ilość skarg jest trochę większa niż przed Bożym Narodzeniem i Majówką. Wynika to z faktu, że wystarczy wziąć wolny piątek, by cieszyć się czterema wolnymi dniami w środku czerwca. To dla wielu wręcz wymarzona sytuacja – mówi Małgorzata Marczulewska, prezes stowarzyszenia STOP Nieuczciwym Pracodawcom.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

- Brak zgody na urlop w długi weekend zwykle dotyczy sektorów gospodarki, które borykają się z poważnymi brakami kadrowymi. Mowa o handlu, transporcie czy hotelarstwie. Zdarzały się także skargi od pracowników hoteli, którzy mają już zapowiedziane, że na żadne wolne do końca września nie mają co liczyć – dodaje  Marczulewska.

Dodajmy, że Stowarzyszenie STOP Nieuczciwym Pracodawcom udziela porad w zakresie prawa pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz