Vienna House rusza z siódmym hotelem w Polscewww.propertynews.pl - 26 kwietnia 2019 15:48


W pierwszym kwartale 2022 r. austriacka grupa hotelowa Vienna House otworzy w centrum Wrocławia hotel z 240 pokojami. Nowy miejski hotel w stylu smart casual będzie pozycjonowany jako Vienna House Easy.

W ramach jego infrastruktury planowana jest modna restauracja, lifestylowe lobby z barem, nowoczesna siłownia i obszerna przestrzeń konferencyjna. Opowiadaniem historyjek zajmą się słynne wrocławskie krasnale. Hotel będzie częścią przeprojektowanego kompleksu budynków, wokół objętej ochroną zabytków Starej Piekarni. Do kompleksu będą przynależeć także mieszkania studenckie marki Basecamp.

- Wrocław to ekscytujący, rozwijający się rynek, a lokalizacja hotelu w centrum miasta, przy Ogrodzie Botanicznym jest idealna. Odbiegający od sztywnych standardów, skupiający się na bezpretensjonalnej obsłudze gości hotel Vienna House Easy i pełna energii koncepcja dla studenckich mieszkań stworzą świetne połączenie, stając się nowym, atrakcyjnym miejscem spotkań - mówi o planowanym projekcie Rupert Simoner, prezes zarządu Vienna House.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Planowane przez austriacką grupę hotelową otwarcie siódmego hotelu w Polsce podkreśla ogromne zainteresowanie tym rynkiem. Właścicielem hotelu, którym w ramach dzierżawy będzie zarządzać Vienna House, jest firma ST Wrocław Sienkiewicza Sp. z o.o.. Firma oferuje pod marką Basecamp zakwaterowanie w studenckich apartamentach w Danii, Niemczech i Polsce.

Hotel Vienna House Easy Wrocław zaoferuje 236 pokoi dwuosobowych w dwóch kategoriach oraz 4 apartamenty. Pokoje będą wyposażone w długie, bardzo wygodne łóżka, nowoczesne biurka, fotele oraz łazienki z prysznicami.

Poza tym nowy hotel Vienna House Easy Wrocław będzie dysponował centrum konferencyjnym o powierzchni 360 mkw. Strefa fitness zaoferuje nowoczesny sprzęt do treningu wytrzymałościowego i siłowego oraz gabinet masażu. Dopełnieniem oferty będą 44 miejsca na parkingu podziemnym i typowa dla Vienna House koncepcja mobilności, obejmująca wypożyczalnię rowerów, stacje do ładowania samochodów elektrycznych oraz opcje wspólnego korzystania z samochodów i skuterów.