×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
Vienna House stanie się Vienna House by Wyndham
HR Group (od lewej) Rupert Simoner, CEO Vienna House Capital, Ruslan Husry, CEO HR Group i Björn Weidner, CLO HR Group po podpisaniu umowy. Fot. Materiały prasowe

Vienna House stanie się Vienna House by Wyndham

Autor: KG/horecatrends Data: 13 września 2022 11:30 | Aktualizacja: 13 września 2022 11:32

Berlińska firma HR Group (HRG) przejęła 7 września br. austriacką spółkę hotelową Vienna House oraz jej spółki operacyjne. Fuzja obejmuje również terminowe przejęcie wszystkich nieruchomości Vienna House od Vienna House Capital i U City.

Intencją HRG jest zbudowanie pionierskiej firmy hotelarskiej i, tym samym, zajęcie pozycji wiodącego w Europie właściciela-operatora dysponującego silną platformą multibrandową. Równolegle, Wyndham Hotels & Resorts przejmie markę Vienna House - czytamy w komunikacie prasowym

- Dysponujemy ogromnym kapitałem wiedzy o hotelach i portfelem, który będzie harmonijnie rozwijał się w nową, silną firmę. Wierzę, że kluczem do sukcesu są innowacyjna cyfryzacja i globalna dystrybucja, rozszerzenie obszarów biznesowych, jak również przekonujące pozycjonowanie marki - poinformował Ruslan Husry, Chief Executive Officer i jedyny właściciel HRG.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Dzięki fuzji z Vienna House, do HRG będzie należało 145 hoteli posiadanych na własność, w dzierżawie i zarządzaniu oraz 20 podpisanymi projektami.

Wyndham będzie rozwijał markę Vienna House

Geoff Ballotti, Prezes i Chief Executive Officer Wyndham Hotels & Resorts, wyjaśnił swoją decyzję o zakupie marki indywidualnej:

- Zorientowana na gości kultura Vienna House, wysoka rozpoznawalność marki i ambitne plany jej rozwoju pokrywają się z naszymi celami dystrybucyjnymi. To idealne połączenie, które pozwoli nam nadal wzrastać na arenie międzynarodowej oraz wzmocnić naszą pozycję i zaangażowanie w regionie.

Amerykańska firma Wyndham uważana jest za największą na świecie firmę franczyzową z branży hotelarskiej, posiadającą około 9000 hoteli w ponad 95 krajach.

Wyndham będzie rozwijał markę Vienna House, przy wykorzystaniu swoich szerokich możliwości dystrybucyjnych, marketingu i doświadczenia franczyzowego przy zaangażowaniu zespołu z Wiednia.

Vienna House stanie się Vienna House by Wyndham

Ponadto Wiedeń przejmie zarządzanie nad 23 hotelami z przejętej niedawno przez HRG grupy hotelowej Amedia. Portfolio hoteli Vienna House by Wyndham liczy obecnie 42 obiekty.

W 2020 roku austriacko-tajska spółka-matka Vienna House Capital i U City PCL postanowiły sprzedać 100 proc. swoich udziałów oraz skoncentrować się na usługach inwestycyjnych i finansowych.

Plany rozwojowe firmy wykraczają również poza Europę. W ramach dalszego rozwoju planowane jest przejęcie 50 proc. udziałów U City PCL w Absolute Hotel Services (AHS) z siedzibą w Bangkoku. Do spółki należą hotele marek Eastin Hotels & Residences oraz U Resorts. Dzięki temu, do portfolio nowej spółki dołączą 32 istniejące hotele oraz kluby golfowe, a także 35 projektów w Tajlandii, Wietnamie, Indiach, Hongkongu i Turcji. Przewiduje się, że nastąpi to jeszcze w 2022 r.

Strony ustaliły, że wartość transakcji pozostanie tajemnicą. Wszyscy pracownicy Vienna House zostaną przejęci.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz