Partnerzy portalu
W 2020 r. mniej niewypłacalności biur podróży fot. shutterstock

W 2020 r. mniej niewypłacalności biur podróży

Autor: PAP Data: 31 marca 2021 09:31

Turystyka mocno odczuła skutki pandemii. jednak paradoksalnie, w 2020 r. było mniej niewypłacalności biur podróży.

Gut-Mostowy pytany w "DGP" o szczegóły zapowiadanego przez premiera Mateusza Morawieckiego wsparcia m.in. dla hotelarstwa i turystyki poinformował, że "przedłużone będą, na czas zamrożenia turystyki, dotychczas oferowane instrumenty, w tym m.in.: postojowe i mikrodotacje".

"To wsparcie dla przedsiębiorców jest istotne w ochronie miejsc pracy i utrzymaniu płynności finansowej firm" - wskazał.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

W rozmowie z "DGP" ocenił, że "generalnie turystyka mocno odczuła skutki pandemii".

"Środki pomocowe z tarczy antykryzysowej, w tym tarczy finansowej, pozwalają przetrwać firmom w oczekiwaniu na pocovidowy czas. Ale z drugiej strony mamy statystyki, które mówią, że upadłości nie jest więcej niż w latach ubiegłych, np. statystyki Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego dotyczące biur podróży wskazują na to, że w 2019 r. było kilkanaście niewypłacalności, a na koniec ubiegłego roku - mniej niż 10. Paradoksalnie, w 2020 r. było więc mniej niewypłacalności biur podróży niż w latach poprzednich. Tarcze antykryzysowe i programy pomocowe przyniosły przewidywany efekt" - powiedział Gut-Mostowy. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz