×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
W Bułgarii zapowiada się udany sezon zimowy. To zasługa Brytyjczyków
Wyciąg krzesełkowy w ośrodku narciarskim Bansko w Bułgarii. Fot. Zacharias Dimitriadis/PAP

W Bułgarii zapowiada się udany sezon zimowy. To zasługa Brytyjczyków

Autor: PAP Data: 29 grudnia 2021 13:45

Bułgarska branża turystyczna liczy na udany sezon zimowy, bo do górskich kurortów wrócili turyści z Wielkiej Brytanii.

Od początku pandemii nie było ich wcale; obecnie, po tym jak Francja i Szwajcaria zamknęły swoje granice dla turystów z Wysp, wrócili do Bułgarii.

Bułgaria atrakcyjna, bo bez Omikrona?

W ostatnich dniach w kraju wylądowało sześć samolotów z Wielkiej Brytanii, dalsze spodziewane są przed Nowym Rokiem. Loty czarterowe są zaplanowane do końca marca. Wśród przyczyn wskazuje się spadek zakażeń koronawirusem oraz fakt, że w Bułgarii wariantu Omikron oficjalnie nadal nie odnotowano.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Eksperci obawiają się, że pojawi się on w kraju właśnie za sprawą brytyjskich turystów i wracających na święta emigrantów, i prognozują, że w połowie stycznia należy spodziewać się rozprzestrzenia tego wariantu. Na razie jednak Instytut Parazytologii i Chorób Zakaźnych informuje, że Omikronu w Bułgarii nie stwierdzono.

Do Bułgarii chętnie jeżdżą też Polacy

Przewodniczący Instytutu Analiz Turystyki Rumen Draganow poinformował w wywiadzie dla radia publicznego, że w odróżnieniu od ubiegłego roku wyjeżdżają również Bułgarzy. Niemal wszystkie kurorty zimowe są zajęte.

Oprócz Bułgarów i Brytyjczyków jest też wielu turystów z Grecji, Macedonii Północnej czy Rumunii. Nie najliczniejsza, ale i tak znaczna jest grupa Polaków.

Na święta wyjechało w tym roku 60 tys. Bułgarów. Większość z nich udała się do Grecji, ale około 5 tys. wybrało Karaiby, Afrykę Północną i Dubaj.

 

man/ akl/

Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz