×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
W centrum Krakowa powstanie hotel sieci Meininger Hotels
Sercem kompleksu Meininger w Krakowie będzie taras na dachu wraz z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami. Fot. Materiały prasowe

W centrum Krakowa powstanie hotel sieci Meininger Hotels

Autor: KG/horecatrends Data: 23 lutego 2022 10:15

Krakowski hotel sieci Meininger Hotels, który będzie położony w ścisłym centrum miasta i zapewni nocleg nawet ponad pięciuset osobom, dołączy do realizowanego właśnie obiektu w Warszawie. Obydwa mają otworzyć swoje drzwi dla gości w 2023 r.

Meininger Hotels oraz krakowska firma deweloperska Fronton zawarły umowę zakładająca otwarcie nowego hotelu w Krakowie latem 2023 roku.

Nowy obiekt będzie położony w dzielnicy Grzegórzki w bezpośrednim sąsiedztwie punktów, takich jak Opera Krakowska i Ogród Botaniczny, w niewielkiej odległości od Dworca Głównego i Rynku.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Nowy hotel w Krakowie będzie miał taras na dachu

Docelowo kompleks będzie składał się z trzech obiektów. Plan obejmuje renowację istniejącego budynku frontowego i przynależnego do niego domku ogrodowego oraz dobudowanie kolejnego domku ogrodowego, nad którym trwają już prace. Serce kompleksu stanowić będzie taras na dachu wraz z dwoma wewnętrznymi dziedzińcami - jednym z tarasem śniadaniowym i drugim wypełnionym zielenią. Wszystkie budynki połączy wspólny parter.

- Koncepcja hoteli Meininger, które wśród swoich gości mają zarówno osoby podróżujące w celach rekreacyjnych, jak i wycieczki szkolne, idealnie wpisuje się w otoczenie Grzegórzek. Architektura odgrywa tu kluczową rolę - podkreśla Eugeniusz Batko, prezes zarządu firmy Fronton.

Planowo do dyspozycji gości oddane zostaną 503 łóżka w 135 pokojach dwu-, trzy- i wieloosobowych (do sześciu łóżek w pokoju). Dodatkowo goście, podobnie jak we wszystkich hotelach hybrydowych Meininger, będą mogli skorzystać z udogodnień, takich jak: kuchnia dla gości z pralką i suszarką, strefa gier, bar oraz bezpłatne połączenie z internetem.

Meininger Hotels planuje otwarcie w Polsce dwóch hoteli: w Krakowie oraz w Warszawie (prace nad tą lokalizacją trwają od 2019 roku).

Meininger Hotels to sieć hoteli hybrydowych

Hotele Meininger łączą w sobie jakoś hoteli klasy ekonomicznej z korzystną ceną i udogodnieniami dla gości, jak kuchnia, strefa gier czy bar. Meininger prowadzi obecnie w Europie 31 hoteli hybrydowych, dysponujących łącznie ok. 4.900 pokojami i ok. 17.400 łóżkami w 21 europejskich miastach, takich jak Amsterdam, Berlin, Kopenhaga, Mediolan, Monachium, Paryż, Rzym i Wiedeń. Kolejne projekty hotelowe są w trakcie realizacji. Na 2022 rok planowane jest otwarcie hoteli w Dreźnie i Bremie oraz Wenecji, a na 2023 w Warszawie i Krakowie.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz