×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
W Katowicach powstanie condohotel z częścią gastronomiczną i rekreacyjną
fot. shutterstock.com

W Katowicach powstanie condohotel z częścią gastronomiczną i rekreacyjną

Autor: www.propertynews.pl Data: 30 kwietnia 2019 09:40

Hornigold REIT, spółka, która inwestuje w apartamenty na wynajem krótkoterminowy, zawarła umowę zakupu nieruchomości w centrum Katowic, która zostanie przeznaczona na condohotel. Obecnie w budynku funkcjonuje 36 apartamentów. W ramach projektu do końca 2019 r. powstanie o 10 więcej pokoi hotelowych, osiem lokali biurowo-usługowych oraz część gastronomiczna i rekreacyjna o łącznej powierzchni 3,5 tys. mkw.

- Po ogłoszeniu rewolucyjnej oferty sprzedaży apartamentów typu condo oraz realizacji pierwszych transakcji tego typu przyszedł czas na realizację kolejnego założenia strategii rozwoju naszej spółki na ten rok. Jesteśmy mile zaskoczeni przede wszystkim bardzo dużym zainteresowaniem inwestorów chętnych kupić nasze apartamenty. Kamienica przy ul. Drzymały w Katowicach zostanie zaaranżowana na pierwszy condohotel w naszym portfolio. Zlokalizowany w ścisłym centrum stolicy Górnego Śląska obiekt będzie oferował 46 pokoi hotelowych, a także sferę biurowo-usługową oraz gastronomiczno-rekreacyjną. Obecnie hotel oferuje 36 pokoi hotelowych oraz strefę biurową i usługową. Dzięki temu będzie to kompleksowy obiekt pozwalający naszym gościom na zaspokojenie większości potrzeb. Należy również podkreślić to, że jest to obiekt który już funkcjonuje oraz generuje przychody dla spółki – komentuje Kamil Kita, prezes zarządu Hornigold REIT.

Nieruchomość została zakupiona przez spółkę za kwotę 19,45 mln zł. Prawie 80 proc. wartości zostanie sfinansowane przy pomocy środków uzyskanych w ramach umowy kredytowej. Pozostałą część kwoty będzie stanowił wkład własny spółki.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Opublikowana w styczniu br. strategia spółki zakłada otworzenie przez Hornigold REIT dwóch condohoteli na terenie Katowic. Drugi obiekt będzie zlokalizowany w atrakcyjnej dzielnicy Katowic znajdującej się na przedmieściach miasta. W ramach obiektu powstanie sześć luksusowych apartamentów na wynajem krótkoterminowy wraz z dostępem do atrakcyjnej infrastruktury hotelowej i rekreacyjnej w postaci ogrodu, sauny i basenu krytego. Spółka kupiła ten obiekt 24 stycznia 2019 r. i obecnie prowadzi tam prace remontowe.

Więcej na www.propertynews.pl.

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz