×

Subskrybuj newsletter
horecatrends.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Partnerzy portalu
W kuchni wracamy do korzeni i prostoty smaków (wywiad)
Maciej Majewski, szef kuchni w restauracji La Brasserie Moderne, opowiedział o zmianach, jakie zaszły w restauracjach hotelowych w wyniku pandemii. / fot. materiały prasowe

W kuchni wracamy do korzeni i prostoty smaków (wywiad)

Autor: Jakub Szymanek Data: 02 lutego 2022 08:15 | Aktualizacja: 02 lutego 2022 08:21

Maciej Majewski, szef kuchni w restauracji La Brasserie Moderne w hotelu Sofitel Warszawa Victoria, opowiada horecatrends.pl o zmianach, jakie zaszły w restauracjach hotelowych w wyniku pandemii.

Jakub Szymanek: Rok 2021 był trudny dla gastronomii, która dopiero w drugim półroczu mogła w miarę normalnie funkcjonować. Jak oceniasz ten czas?

Maciej Majewski: Cieszę, się, że goście wrócili do restauracji i to w jeszcze większej liczbie niż przed pandemią. Widać było, że wszyscy byli spragnieni tego, żeby odwiedzać restauracje i smakować w nich jedzenie. I to jest bardzo pozytywne zjawisko w tym wszystkim. Po tym, jak mogliśmy przyjmować gości w naszych wnętrzach, bardzo dużo gości do nas wróciło, tych którzy korzystali wcześniej z usług naszej restauracji, ale także pojawili się nowi goście.

Hotel, pensjonat, ośrodek wypoczynkowy – szukasz ciekawych ofert inwestycyjnych? Sprawdź PropertyStock.pl

Restauracja La Brasserie Moderne w wyniku pandemii przeszła zmiany, w tym bardzo odmienione zostało menu.

Zmieniliśmy kartę, ponieważ jeszcze bardziej otworzyliśmy się na gości z zewnątrz. Chociaż nasza restauracja jeszcze przed pandemią była otwarta na gości z zewnątrz, a nie ograniczała się wyłącznie do gości hotelowych, to teraz idziemy w tym kierunku jeszcze bardziej. Stąd też zmiany w menu, aby reagować na potrzeby naszych gości.

W nowej karcie jest sporo różnorodności, ale też i klasyków. Jedzenie ma dawać poczucie komfortu, ponieważ jesteśmy restauracją w hotelu i mamy wśród gości dużo rodzin z dziećmi, a ich wymagania są trochę inne niż gości, którzy korzystają u nas z oferty kolacyjnej czy lunchowej.

Rozumiem, że restauracja przesuwa się bardziej w stronę comfort foodu?

Jest to kuchnia comfort food, ale wszystko jest elegancko podane i liczy się smak.

Pandemia tak bardzo wpłynęła na zmiany karty?

Jak najbardziej, pandemia wpłynęła na wszystko w kuchni, na całą restaurację, jak również działalność hotelu.

Czy te zmiany zostaną z nami, czy jednak hotele i ich restauracje będą wracać do tego, co było przed pandemią?

Nie tylko my, ale każdy w pandemii zagregował na swój sposób i zmienił swoje zawartości w menu. Gastronomia zmieniła się bardzo. I nie chodzi tu już nawet o pandemię, ale wracamy w kuchni do korzeni, prostoty smaków i ich prezentacji. Produkt w kuchni jest najważniejszy.

Jakie jeszcze zmiany zaszły w kuchni w tym czasie?

Gastronomia na całym świecie zmienia się i reaguje na pojawiające się trendy. Restauracje gwiazdkowe przechodzą stricte na potrawy wegańskie i wegetariańskie, jak np. bardzo słynna restauracja gwiazdkowa w Nowym Jorku, która ze swojego menu postanowiła całkowicie zrezygnować z mięsa. Trendy w kuchni mają duży wpływ i w menu wielu restauracji można znaleźć jeszcze więcej potraw, które są wegańskie, wegetariańskie czy gluten free. Tworząc menu, otwieramy się na te wszystkie zapotrzebowania.   

Dziękuję za rozmowę. 

Nie przegap najważniejszych wiadomości

Horeca Trends - Google News Obserwuj nas w Google News
Podobał się artykuł? Podziel się!

dodaj komentarz